Як ковельчани святкували День міста
Ковель із особливим шармом відсвяткував свій день народження. Учора, 4 липня, у місті ожила історія, а вулиці перетворилися на театр.
Про те, як Ковель святкував День міста – у репортажі Інформаційного агентства «ВолиньPost».
Святкові заходи вранці стартували у парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. Поки майстри розкладали різноманіття привезеного на ярмарок хендмейду, тут же, у парку, відбувався захід, якого Ковель раніше не бачив – у пам’ять про загиблих українських воїнів тут влаштували «Murph Challenge Kovel-2021». Йдеться про відомий у всьому світі комплекс фізичних вправ, який впровадив лейтенант військово-морських сил США Майкл Мерфі (загинув у 2005 році в Афганістані у віці 29 років). Цей комплекс складається з: 1,6 км бігу, 100 підтягувань (будь-який хват, будь-який стиль), 200 відтискань від підлоги, 300 присідань та ще 1,6 км бігу.
Кросфіт на честь загиблих воїнів та у підтримку усіх, хто зараз на війні, влаштували ковельські атовці за сприяння міської ради.
Організатор заходу Віталій Пясецький розповів, що таке дійство у Ковелі – вперше. Загалом у «Murph Challenge Kovel-2021» взяло участь 27 людей – як жінок, так і чоловіків.
Ми маємо вже тисячі загиблих у російсько-українській війні – як воїнів, так і мирних мешканців. У їхню пам’ять ми і влаштували цей челендж
– каже він
За його словами, нікого зі спонсорів не залучали.
Найбільшу підтримку нам надала Ковельська міська рада і особисто міський голова Ігор Чайка та його заступники. Турніки ми зробили своїми руками. Допомагали люди, які мають виробництво, – чи то фарбування, чи то зварювання. Допомогли волонтери ГО «Робимо разом». Усе це на безоплатній основі
– розповів Віталій Пясецький
Глядачі були неймовірно вражені фізичними можливостями наймолодшого учасника «Murph Challenge Kovel-2021» – 11-річного Петра Сухацького. Хлопчик виконав увесь комплекс вправ, чим неабияк здивував публіку.
На захід він прийшов разом із сім’єю. Тато хлопчика – теж Петро Петрович Сухацький – розповів, що син із 4 років займається спортивною гімнастикою і щодня тренується майже по 4 години, тож має хорошу підготовку.
Я щодня підтягувався і бігав вдома з татом, крім тренувань з гімнастики. Було важко, але я зміг
– ділиться враженнями сам хлопчик
Потужною частиною крос фіту стала участь патрульних роти тактико-оперативного реагування, які приїхали на «Murph Challenge Kovel-2021» спільно із заступником начальника управління патрульної поліції у Волинській області Дмитром Мокичем. До слова, 4 липня в Україні відзначали День Національної поліції, й патрульні вирішили відзначити його саме так – віддавши таким чином шану загиблим воїнам.
Усі патрульні виконували комплекс вправ у бронежилетах, вагою понад 9 кілограмів.
Найголовніше – те, що ми пам’ятаємо хлопців, які загинули на Сході, а також таким чином дякуємо усім, хто зараз захищає суверенітет України у зоні бойових дій. Україна переможе!
– прокоментував Дмитро Мокич, щойно виконавши комплекс вправ
Опісля ж святкова програма передбачала урочистості у Народному домі «Просвіта».
Їх розпочали із театралізованої історії виникнення і розвитку міста, яку у формі перформансу представив глядачам місцевий аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд, десяте місце».
Після виступу міського голови Ігоря Чайки зі сцени лунали музичні привітання, а особливим сюрпризом став виступ лідера відомого українського гурту «Мандри» Сергія Фоменка.
Мені дуже приємно зараз виконати пісню, яка почала писатися у далекому 2003 році саме тут, недалеко від міста Ковеля
– сказав він зі сцени і виконав композицію «Не спи, моя рідна земля»
А згодом подарував публіці і жартівливу пісню «Орися».
Ви живете в чарівному куточку України
– сказав до присутніх Сергій Фоменко
Продовжили театральний екскурс у минуле міста вже на його вулицях. Зокрема, у парку імені Тараса Шевченка влаштували локацію «Острів коваля», а також звідси стартувала театралізована хода «Ковельські легенди». Продовжили мистецьке дійство біля Галереї мистецтв, куди учасники прийшли ходою із піснями і танцями, аби побачити дійство «В’їзна арка», та на інших локаціях.
Поки частина ковельчан радо мандрувала із театралами та іншими артистами історичними епохами, інші ж містяни розважалися у центральному парку.
Сюди з усієї Волині з’їхалися народні майстри. Хтось пропонував різноманітні майстер-класи, хтось готував смаколики, хтось пропонував обрати щось для себе із величезного різноманіття виробів.
Згодом запрацювала і паркова сцена, а увечері, незважаючи на те, що небо привітало Ковель зі святом грозою, неабияку кількість глядачів зібрав виступ поп-фолк-джаз гурту «Чорні Черешні».
Коментарі