Архієрей освятив церкву на Ковельщині

12.09.2020 12:50

У громаді Архістратига Божого Михаїла у селі Кругель Ковельського деканату ПЦУ митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив храм і престол та очолив Божественну літургію.

З високопреосвященним служили: старший декан, протоієрей Іван Бонис, настоятель, священик Назарій Благута, декани округів – протоієреї Василь Мичко та Андрій Сех, інше духовенство Ковельського і Старовижівського благочинь. Разом з усіма молився голова райради Андрій Броїло, – повідомляє газета «Вісті Ковельщини».

У промові архієрей привітав парафіян із визначною подією – освяченням дому Божого. Адже для християнина – це важлива подія у житті. Віруюча людина сьомий день проводить у єднанні з Господом, переконує архіпастир.

Для чого ми повинні присвятити воскресний день? Чи це зима, чи це літо, чи це осінь? Не косінню картоплиння, а твоєму єднанню з Богом, Який тебе створив

– пояснює високопреосвященний

Він додав, що цей день варто також присвятити і батькам, які тебе народили, і родині, яка виховала. Також сьомий день нам потрібен, аби проаналізувати себе і свої вчинки, «звірити їх із Євангельською істиною».

Було відслужено літію на могилі першого будівничого цієї церкви Трифона Білашука, котрий похований біля храму. Як розповів отець Назарій, Трифон Денисович – один із перших, хто розпочав роботу й доклав чимало зусиль, аби сьогодні тут освятили місце спілкування з Господом.

На завершення Богослужіння керуючий єпархією вручив благословенні грамоти активним парафіянам, зокрема, Наталії Білашук, дружині будівничого.

Це не перший Божий дім у цьому селі. Відомий дослідник Микола Теодорович у п’ятому томі книги «Волинь в описах міст, містечок і сіл…», що надійшов 1903 року для передплатників «Волынских епархиальных ведомостей», пише:

У селі церква в ім’я Архістратига Михаїла. Коли й ким збудована, невідомо. Дерев’яна з такою ж дзвіницею, прибудованою в 1880 р., на дубових підвалинах, крита залізом. Начинням і ризницею бідна

Зазначено, що тут служили священик Мелетій Сакович і псаломник Матвій Гнажевський, але кругельська церква була приписана до парафії у Нових Кошарах.

Фото газети «Вісті Ковельщини»

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.