У відновленій церкві на Ковельщині вперше провели літургію українською мовою

27.04.2023 о 12:43 · 1 хв читання

У парафії Покрови Пресвятої Богородиці, що в селі Тойкут Ковельського деканату, вперше служили літургію рідною мовою.

Про це повідомляє Волинська єпархія Православної Церкви України.

Очолив літургію старший декан і настоятель протоієрей Іван Бонис у Світлий вівторок. Співав хор під орудою протоієрея Василя Старевича з села Мощена.

У храмі знаходиться ковчежець із частками мощей великомучениці Варвари та святителя Луки Кримського. Із благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла привезено благодатний вогонь, доставлений в Україну з Єрусалима.

Цей Божий дім був частково знищений у Другу світову війну. Потім його використовували за різними призначеннями, а з роками він став занепадати.

У Тойкуті селяни дуже хотіли мати свою церкву. Тож рішенням парафіяльних зборів 9 травня 2021 року створено Свято-Покровську громаду, яка об’єднує села Воля, Заріччя, Лапні та Любче. 8 липня зареєстровано статут і призначено настоятеля. Проте досі лише освячували вербу, пасхальні страви тощо. За два роки громада відремонтувала й облаштувала тимчасове приміщення для відправ (колишню церкву) і придбала начиння. Багато допомогла місцева влада та «Союз українок». Нині розробляються документи на початок будівництва.

Фото Волинської єпархії Православної Церкви України

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X