Бюджет Ковельської громади: коштів на розвиток села не передбачено

18.12.2020 о 09:56 · 3 хв читання
Фото: Viacheslav Galievskyi

На громадських слуханнях, які відбулися 17 грудня в будинку Рад, де обговорювався проєкт бюджету Ковельської міської територіальної громади на 2021 рік, начальниця фінансового управління виконавчого комітету міськради Валентина Романчук заявила, що в головному кошторисі грошей на розвиток приєднаних населених пунктів не передбачено.

Як відомо, до Ковельської міської громади приєднали 5 сільських рад: Ружинську, Білинську, Доротищенську, Зеленську і Тойкутську. А це – 14 сіл Ковельського і Турійського районів: Городилець, Ружин, Клевецьк, Білин, Колодниця, Доротище, Гішин, Зелена, Воля-Ковельська, Тойкут, Воля, Заріччя, Лапні, Любче. Отож, у 2021 році фінансування цих громад має здійснюватися з бюджету Ковельської об’єднаної територіальної громади.

Це питання на слуханнях підняв депутат Білинської сільської ради попереднього скликання, який поцікавився, як же тепер фінансуватиметься бюджетна сфера і яка подальша доля вже розпочатих будівельних проєктів.

Наскільки я зрозумів, коштів на розвиток сіл взагалі не передбачено. По різних причинах: десь проєктно-кошторисна документація, десь майно не перейшло у власність. Тобто, на сьогоднішній день, на 17 грудня, коштів не передбачено. Якщо, починаючи з січня 2021 року, будуть проводитися розгляди кошторисних документацій, ті, які були, наприклад, Білинського садочка, то гроші якісь можна буде виділи, щоб щось робити там?

– цікавився він

Відповів перший заступник міського голови Тарас Яковлев, який зауважив, що наразі у мерії лише вивчають проблеми села і чекають на передачу їхнього майна в комунальну власність міської територіальної громади.

Ми не можемо до кінця ще вивчити потреби всіх громад. Але я вас запевняю, що ми повинні показати в тих селах результат, і все, що можемо зробити, будемо пробувати зробити разом з вами. Які для цього є механізми? Перше: є вільні залишки по селах, які десь там хтось зекономив і не використав в цьому році. Однозначно, що ми будемо пропонувати депутатам Ковельської міської ради ці залишки залишити за тими громадами, які їх заробили. Друге: є нерозподілені залишки Ковельської громади. Вони теж там будуть. І до того часу, коли ми їх будемо ділити, ми вже будемо мати якесь поняття, що ми приймаємо

– пояснив перший заступник мера

І, як приклад, запевнив мешканців колишньої Зеленської сільської ради, що спільно таки завершать там розпочатий цьогоріч ремонт двох автодоріг.

До відома вам скажу: утримання бюджетної сфери по селу, по цих п’яти сільських радах, визначено у розмірі 30 мільйонів (гривень, – ред.), а доходи, які надійдуть від цих територій, лише 17 мільйонів. Ви розумієте, що ви у нас є дотаційними?

– ніби дорікнула колишньому сільському депутату головна фінансистка міської громади Валентина Романчук
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X