Біля музею Лесі Українки висадили еко-сад

29.04.2021 о 08:51 · 2 хв читання

В селі Колодяжне, що у Ковельському районі, голова обласної ради Григорій Недопад спільно з депутатами та працівниками апарату, за участі керівництва Ковельського району, а також разом із вихованцями і викладачами Волинського обласного еколого-натуралістичного центру та працівниками обласного краєзнавчого музею висадили еко-сад в рамках проєкту відродження садівництва на Волині «Посади своє дерево».

Акція відбулася учора, 28 квітня, – повідомляє Волинська обласна рада.

Так, на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, заклали унікальний еко-сад з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Григорій Недопад нагадав, що в обласній раді в співпраці з усіма структурами працювали над тим, аби Кабінет Міністрів вніс до переліку об’єктів, які фінансуватимуть з Державного фонду регіонального розвитку, пам’ятки культурної спадщини «Білий та Сірий будинки Косачів» в селі Колодяжне.

Це вдалося і уже цього року в музеї розпочнуться реставраційно-ремонтні роботи. Зараз ми закладаємо сад, який, маю надію, буде цвісти і радувати нас своїми плодами. Цей рік для нашої області – рік Лесі Українки. Ми постійно прославляємо нашу видатну волинянку та працюємо над тим, щоб її спадок примножувався

– зазначив Григорій Недопад.

Загалом ділянка – 40 сотих, частина, на якій заклали еко-сад, – близько 20-ти і знаходиться поблизу території музею. Тут учасники акції висадили різні фруктові дерева – груші, яблуні, абрикоси, вишні, черешні та сливи. Варто зазначити, що дерева ростимуть без жодних хімічних препаратів.

Директорка Волинського обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла, що захоплення садівництвом в родині Лесі Українки було сімейним. У них було три садки і навіть є згадки про те, як Косачі варили варення.

Коли наш еко-сад дасть свої плоди, ми б хотіли створити «Косачівське варення» і популяризувати його як своєрідний бренд музею. Те, що ми сьогодні робимо це дуже важлива справа для відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки

– сказала Оксана Важатко

В подальшому також планують організовувати систему компостування з якого отримуватимуть органічне добриво для саду. Також краєзнавці хочуть облаштувати невеличку рекреаційну зону, де можна буде відпочити, прокласти стежки з природного каменю та встановити альтанки. Це, на думку місцевих, дозволить залучити не тільки туристів, а й організувати цікавий навчальний процес для дітей.

Фото Волинської обласної ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Святі Рагулі! Це ж тре так прогнутись й лизнути обласному начальству, певно за ту статтю дадуть “макарони з бацилою”. А “еколого-натуралістичний центр” приліпили щоб назвати модньо “ЕКО-сад” ? І як завше садили деревця з голим корінням “на штик” у маленьку ямку, без підживлення… класика держ-показухи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X