На Ковельщині продовжує руйнуватися будинок Лесі Українки

13.11.2020 о 13:08 · 2 хв читання

У селі Колодяжне Ковельського району руйнується будинок, де жила геніальна поетеса Леся Українка.

Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла, що реконструкцію двох будиночків родини Косачів, ймовірно, розпочнуть за півроку, повідомляє Суспільне.

«Білий» будиночок у Колодяжному збудований понад 120 років тому. Після Другої світової війни його відновили, на території колишнього родинного обійстя Косачів заснували музей. Оксана Важатко каже, що два будинки потребують термінового ремонту.

Другий рік поспіль «білий» і «сірий» будиночки родини Косачів не опалюються. Газова система перебуває в аварійному стані. Газовики заборонили музейникам взимку вмикати опалення. Аби зберегти будиночки взимку працівники музею встановлюють електричні конвектори.

Керівниця обласного управління культури Ольга Чубара каже, що вартість реконструкції двох будинків становить 11 мільйонів гривень. Зі слів посадовиці, проєкт реконструкції подали до Державного Фонду регіонального розвитку.

Уже проведені дослідження, складена проєктно-кошторисна документація для проведення ремонтних робіт. У шматках тинькування, яке відпадає видно, що деревина, яка під ним, вже трухлява. Це свідчить про те, що якщо зараз не вжити негайних заходів, то Волинь може назавжди втратити цей будинок

– розповідає Оксана Важатко

Ремонтні роботи в садибі родини Косачів у Колодяжному можуть розпочатися влітку 2021-го року

– говорить Ольга Чубара

Нагадаємо, 25 лютого року виповниться 150 років від дня народження Лесі Українки. Голова Колодяжненської сільської ради Віталій Кашик на початку липня 2020 року заявляв, що громада готова профінансувати 10% від запланованих робіт у музеї.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X