Хочуть провести рекультивацію паркової зони біля музею Лесі Українки

21.01.2021 о 15:11 · 2 хв читання
Фото: Sergiy Klymenko

Голова Колодяжненської сільської територіальної громади Ковельського району Віталій Кашик вважає за необхідне провести рекультивацію шести гектарів паркової зони, що неподалік літературно-меморіального музею Лесі Українки в селі Колодяжне, де туристи зможуть гуляти та відпочивати.

Про це він заявив на засіданні організаційного комітету з підготовки відзначення 150-річчя Лесі Українки, яке відбулося 20 січня в приміщенні Волинської обласної державної адміністрації.

Як повідомляє Волинська обласна рада, Віталій Кашик зауважив, що своїм завданням він вважає залучення якомога більшої кількості туристів, які хочуть побувати на малій Батьківщині славетної поетеси. Задля цього він просить сприяння влади області у встановленні на території Колодяжного камер відеонагляду, що сприятимуть безпеці туристів.

Паркова зона біля Лесиного музею / Фото: Sergiy Klymenko

А ще, на його думку, варто закупити 450 нових крісел для тамтешнього Будинку культури. Мовляв, це приміщення опалюється та є досить просторим і комфортним. Саме там він пропонує проводити масштабні заходи до 150-річчя Лесі Українки, адже музей таких площ немає.

У ході засідання оргкомітету також не оминули увагою теми ремонтно-реставраційних робіт об’єктів культурної спадщини національного значення, що пов’язані із життям поетеси, якими зокрема є Білий та Сірий будиночки Косачів, що у Колодяжному.

Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла, що наприкінці минулого року проєкт «Ревіталізація Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області» підготовлений та поданий управлінням культури, з питань релігій та національностей ОДА спільно з музеєм, став одним із переможців та був включений до переліку об’єктів, які цьогоріч фінансуватимуться за рахунок коштів ДФРР.

Реалізація цього проєкту розрахована на 2021-2022 роки. Його бюджет – майже 15 мільйонів гривень. 89% з якого – кошти ДФРР, а 11% – співфінансування Волинської обласної ради та Колодяжненської ОТГ. Проєкт передбачає не лише реставраційно-ремонтні роботи Сірого та Білого будиночків Косачів, а й реекспозицію, введення інтерактивних сучасних технологій, оцифрування фондів, створення сайту та віртуальної екскурсії, посилення промоційної складової у діяльності Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки

– наголосила Оксана Важатко
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X