Заступницю міністра на Ковельщині зустріли короваєм

10.09.2020 о 22:21 · 2 хв читання
Лариса Петасюк

Заступниця міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк з робочим візитом відвідала Волинь, зокрема, побувала і на Ковельщині – у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки та у Центрі культури, дозвілля та спорту сільської ради.

Про це інформує на своєму сайті Колодяжненська об’єднана територіальна громада.

Чиновниця зустрілася із сільським головою Віталієм Кашиком, працівниками апарату та управління гуманітарної сфери, творчим активом громади. Було обговорено ряд питань, що стосуються підготовки до важливої події для нашого краю та України вцілому – відзначення 150-річчя з Дня народження Лесі Українки.

Перед цим в обласній державній адмінстрації відбулася нарада під керівництвом Лариси Петасюк щодо стану справ на Волині у сфері культури та туризму, перспективи їхнього розвитку та нагальних потреб, які потребують вирішення, – повідомляє Волинська ОДА.

На Волині фактично 9 об’єктів культури та туризму, які потребують підтримки і ми готові їм допомагати

– зазначила Лариса Петасюк

Нагадаємо, що згідно програми «Велике будівництво» передбачаються заходи на збереження культурної спадщини України та розвиток культурного потенціалу. Розробляються плани реставрації культурних пам’яток, у тому числі замків та інших фортифікаційних, оборонних, палацо-паркових комплексів.

Варто зазначити, що до програми «Велике будівництво» у культурі на Волині пропонується для включення таких важливих обʼєктів, зокрема, проведення реставраційно-ремонтних робіт пам’ятки історії національного значення «Садиба Лесі Українки» – «Білого будинка Косачів» та «Сірого будинка Косачів» в с. Колодяжне Ковельського району Волинської області.

В наступному році буде відзначатися 150-ти річчя з дня народження Лесі Українки, тому реставрація садиб, пов’язаних з життям та літературною діяльністю Лесі Українки та родини Косачів, також є необхідною. А це зі свого боку потрібно для проведення омплексу культурно-мистецьких та просвітницьких заходів, які мають велике значення для відродження української культури, утвердження її самобутності та неповторності

– доповнив голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X