Леся Українка і Ковельщина: вийшов новий випуск «Геолокація: Волинь»

13.11.2020 о 09:13 · 2 хв читання

Сьомий випуск програми «Геолокація: Волинь» від «Суспільного» був присвячений видатній поетесі Лесі Українці, яка значну частину свого життя провела у селі Колодяжне на Ковельщині.

Як зазначає ведуча Наталка Войтович, Леся Українка вважала себе волинянкою, хоча переїхала сюди жити лише у восьмирічному віці. Тут минули її дитинство та юність. У програмі показали дім Косачів у Луцьку. Наукова співробітниця закладу Оксана Сулетицька перш за все розвінчала міф про те, що Леся Українка народилася на Волині, адже видатна поетеса – уродженка нинішнього міста Новоград-Волинський на Житомирщині.

Наталка Войтович також показала те місце, яке Леся Українка називала своїм домом – село Колодяжне на Ковельщині. Сьогодні тут функціонує музей-садиба поетеси.

Завідувачка музею Ольга Бойко провела екскурсію двома будинками, що збереглися, і розказала про цікаві моменти з життя Лесі Українки.

Надихало Лесю не лише Колодяжне, а і Ковельщина в цілому, ці містичні пейзажі.Десь тут, у лісі, на березі озера Нечимне, жив дядько Лев, в якого часто гостювала Леся, і вночі саме тут вона у своїх фантазіях і зустріла Мавку і Лукаша. Ось геніальна драма-феєрія «Лісова пісня» теж написана від натхнення на озері Нечимне

– розповідає ведуча Наталка Войтович

У Колодяжному функціонує будинок кулььтури, у якому зберігається колекція автентичних виробів. Майстриня та колекціонерка Катерина Барчук продемонструвала глядачам два рушники, яким по 120 років. Також вона поділилася рецептом приготування пирогів з пшоном часів Лесі Українки.

Відео: Суспільне

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X