Музей-садибу Лесі Українки відреставрують коштом держави

22.12.2020 09:37

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, що на Ковельщині, отримав переможне місце в попередньому конкурсному відборі програм і проєктів, що можуть реалізовувати коштом Державного фонду регіонального розвитку вже наступного року.

Як розповіла Суспільному директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко, філія музею – Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки – отримала третє місце у рейтинговому списку серед всіх проєктів поданих на розгляд Волинської регіональної комісії.

З її слів, наразі невідомо, чи з Державного фонду регіонального розвитку будуть виділені кошти на цей проєкт. Музейниця каже: до уваги береться не лише високий рейтинг, а й інші критерії.

Після прийняття бюджету України на наступний рік і розподілення коштів на ДФРР, буде доведена сума для Волині, і лише після того буде засідання комісії, яка в залежності від обсягів фінансування прийме рішення про кількість проєктів, на які виділять кошти

– зазначила Оксана Важатко

У музеї кажуть: проєкт розрахований на 2021-2022 роки реалізації.

Загальна вартість проєкту – 14 мільйонів 980 тисяч гривень, із яких 13 мільйонів 330 тисяч гривень – кошти державного бюджету з Державного фонду регіонального розвитку, 1 мільйон 650 тисяч гривень – співфінансування Волинської обласної ради та Колодяжненської сільської територіальної громади.

Якщо проєкт волинського музею профінансують, то це дасть змогу не лише відреставрувати та відремонтувати «Сірий» та «Білий» будинки Косачів, а й оновити експозиції, ввести інтерактивні сучасні технології, оцифрувати фонди. Також для музею хочуть створити сайт та віртуальну екскурсію.

Нагадаємо, влітку цього року розповідалося про руйнування будинку, в якому жила Леся Українка. Хата, збудована 1890-го року, потребує ремонту. Штукатурка зовні та з середини хати осипається, дерев’яні стіни будівлі – оголені. Два будинки – «Сірий» та «Білий» – потребують реставраційно-ремонтних робіт.

Керівниця обласного управління культури Ольга Чубара зазначала, що вартість реконструкції двох будинків становить 11 мільйонів гривень. У музеї кажуть: щороку подивитися на будинок Лесі Українки приїжджає до 25 тисяч відвідувачів.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.