Бойовий шлях ковельського «кіборга» Валерія Гонти: спогади дружини

16.10.2022 10:52
Валерій Гонта / Фото: Суспільне

Ковельчанин Валерій Гонта вперше пішов на фронт улітку 2014-го у складі Добровольчого українського корпусу (ДУК). Тоді брав участь у боях за селище Піски, потім боронив Донецький аеропорт. 24 лютого, маючи другу групу інвалідності, знову став на захист України. Воював у складі 14-ої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

Суспільне поспілкувалося з дружиною Валерія Гонти – Любов’ю у Ковелі, де народився і жив волинський «кіборг».

Йому можна було не йти. Я думала, що все, що якось зупинився, але ж війна. Каже: «як сюди прийдуть – я піду». Я не очікувала, що він піде. Тут допомагати можна було, але ж… ні. Каже: «я не можу, там мої побратими, хлопці»

– розповідає Любов Гонта
Любов Гонта / Фото: Суспільне

З її слів, чоловік отримав інвалідність, бо відморозив ноги, місяць перебуваючи на диспетчерській вежі Донецького аеропорту. Додає: на війні отримав контузії й поранення, втратив слух, підірвав здоров’я, але не дух. У період, коли не воював, – волонтерив. На фронті тримав контакти з волонтерами, щоб знайти необхідне солдатам.

Валерій Гонта / Фото: Суспільне

Перед загибеллю важкі бої були, поранених витягав із поля бою. Був розвідником, вони постійно переміщалися. Дзвонив, підтримував. Там квіти, тюльпани розцвіли, то нарвав букет – то тобі. Присилав фото. На війні щось знаходив позитивне, у кожному знаходив

– розповідає жінка

Валерій Гонта загинув внаслідок артилерійського обстрілу 21 травня 2022 року на Донбасі. Бійцеві було 40 років. Його товариш, земляк, військовий медик Олексій Кушнєр, у якого Валерій помер на руках, написав:

Справжній Воїн… Він горів та запалював навколо

Що відомо

  • 27 травня офіційно підтвердили, що в боях з російськими військами загинули п’ятеро військовослужбовців з Волині: Валерій Гонта, Юрій Ковальчук, Руслан Литвинюк, Іван Литвинюк та Василь Демедюк.
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *