Через блокаду поляками держкордону надходження до Волинської митниці впали на 34%

Через акцію протесту польських фермерів, яка розпочалася на кордоні 9 лютого, середньоденні надходження митних платежів на Волинській митниці знизились на 34%.
Про це повідомляє Суспільне з посиланням на пресслужбу митниці, яка вказує, що до блокади середній показник добових митних надходжень сягав 153 мільйони гривень. Нині ж – 102 мільйони гривень.
Водночас на Волинській митниці зазначили, що польським фермерам не вдалося «звести нанівець автотранзитний потенціал області». У лютому до держбюджету суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності сплатили 2,44 млрд від 2,71 мільярда запланованих.
Порівняно з січнем 2024 року, сума акумульованих та перерахованих митницею до держбюджету платежів зменшилися лише на 70 млн грн або на 3%
– додали у пресслужбі митниці
Вимоги про повну блокаду кордону для агропродукції з України неприйнятні, – Туск
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на пресконференції у Варшаві у четвер, 7 березня, заявив, що вимоги польських протестувальників щодо повної блокади кордону з Україною чи повної відмови від Європейського зеленого курсу є неприйнятними.
Про це повідомляє tvn24.pl.
Туск підкреслив, що вимоги на кшталт «Геть Зелений курс» або «Блокуй Україну» для нього «неприйнятні».
Я хочу поговорити про те, як ефективно змінити положення Зеленої угоди, щоб польські фермери не відчували себе ущемленими цими положеннями, і як регулювати торгівлю з Україною, щоб ефективно захистити польських виробників від нерівної конкуренції
– сказав Туск, коментуючи свою майбутню зустріч із фермерами
Він зазначив, що в обох випадках є «дуже серйозний прогрес у переговорах».
Але, щоб було зрозуміло, я не домовлявся про зустріч з представниками фермерів у суботу для переговорів. Я пообіцяв їм, що поінформую їх про заходи, яких ми вжили, і про шанси на результати цих заходів. І вже їм судити, наскільки вони будуть задоволені
– заявив прем’єр-міністр
Туск підкреслив, що дбає «не про символічні дії», а про те, щоб «Польща домоглася змін у європейській політиці там, де це необхідно для того, щоб польський фермер відчував себе захищеним».
За його словами, «якщо хтось все ще хоче протестувати – це його право, якщо він не порушує правила так демонстративно, як деякі учасники вчорашньої демонстрації».
Водночас Туск закликав польського єврокомісара із сільського господарства Януша Войцеховского «нічого не зіпсувати» у завершальній фазі переговорів Польщі з Єврокомісією, – пишуть polsatnews.
Я перебуваю в постійному контакті з Брюсселем, я б дуже хотів, щоб ніхто не знищив цю роботу, тому що ми близькі до фінішу
– сказав Туск
Туск також поінформував, що у четвер прямує до Бухареста, де відбувається зустріч лідерів європейських християнських демократів і керівництва ЄС. Він повідомив, що говоритиме про необхідність змін, які захищатимуть європейський і польський ринок, а також польських виробників від неконтрольованого напливу товарів із зовні.
Під змінами розуміємо потребу повернення до принципів, які існували у торговельних відносинах з Україною та іншими третіми країнами до війни. Ми дуже хочемо допомагати Україні, але мусимо одночасно захищати європейський і польський аграрний ринок та дбати про це незалежно від протестів фермерів
– заявив Туск
6 березня у Варшаві відбулась масштабна акція протесту фермерів, яка стартувала перед канцелярією прем’єр-міністра, де вони підпалили шини. Однією з вимог демонстрантів був захист польських кордонів від «неконтрольованого напливу» продуктів з України, росії та Білорусі.
Що відомо про блокування польсько-українського кордону
У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.
12 лютого польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску «Долгобичув – Угринів», «Зосін – Устилуг». Протестувальники блокують там рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП «Медика – Шегині».
15 лютого біля МПП «Ягодин – Дорогуськ» розпочалася акція протесту українських перевізників, які зібралися у відповідь на дії польських фермерів і затримують рух ваговозів із польською реєстрацією. За добу, 18 лютого, через міжнародний пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» не пропустили жоден ваговоз.
23 лютого Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна розробила та пропонує Польщі «План взаємопорозуміння» стосовно деблокади кордону. Він складається з п’яти кроків.
Станом на 6 березня польські протестувальники продовжують блокувати рух вантажівок до пунктів пропуску на кордоні з Україною. У чергах – 2300 вантажних транспортних засобів.
Більше про














Коментарі