На «Ягодині» українські перевізники планують акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів

14.02.2024 о 15:49 · 3 хв читання
Фото ілюстративне

Завтра, 15 лютого, на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» українські перевізники планують розпочати акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів, які блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон.

Акція має розпочатися о 9:00, – розповів Суспільному керівник громадської організації «Перевізники західного регіону» Віталій Коценко.

За його словами, учасники акції не впускатимуть на територію України польських перевізників, які перетинатимуть пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ».

Вони будуть тут з нами стояти на своїх машинах, поки наші українські перевізники з їхнього боку не почнуть їхати. Адже вони в годину пропускають одне авто, і то не українського, а польського водія

– каже Віталій Коценко

Керівник громадської організації каже, що тривалість протестів українських перевізників залежатиме від ситуації з польського боку кордону. Додає: проїзд рейсових автобусів на пункті пропуску «Ягодин» не блокуватимуть.

Публікація за темою: На держкордоні біля «Ягодина» поляки зірвали замки з вантажівок і висипали українське зерно

Які вимоги українських перевізників

У відеозверненні Віталій Коценко озвучив вимоги протестувальників.

Віталій Коценко

Отже, члени громадської організації «Перевізники західного регіону» виставили такі вимоги мирної акції протесту до української влади:

  1. Справедлива організація перетину кордону з боку Польщі та України.
  2. Активна участь влади: уряду й, зокрема, Міністерства інфраструктури України для розблокування митних переходів із польської сторони та недопущення в подальшому таких дій.
  3. Забезпечити для українських водіїв особисту безпеку, а також збереження вантажу та транспортних засобів, які заблоковані польською стороною.

За словами Віталія Коценка, учасники акції переконані, що кордони – не місце для протестів, але вимушені розпочати свій протест, адже не мають іншого виходу у ситуації, що склалася на кордоні.

Тому вранці 15 лютого о 8:00 учасники протесту виїжджають із Княгининка поблизу Луцька. Дорогою до колони приєднуються водії та перевізники із Ковеля та Любомля.

Початок акції протесту на пункті пропуску «Ягодин» розпочнеться о 10:00 поблизу готеля «Ягодин».
Наголошують також на тому, що повного блокування кордону не буде. Протестувальники будуть зупиняти й перешкоджати подальшому руху Україною тільки польським водіям вантажівок, які об’їжджають на пункті пропуску «Дорогуськ – Ягодин» загальну чергу.

Наразі акція запланована на один місяць із можливістю продовження, якщо ситуація на кордоні не зміниться.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Станом на ранок 10 лютого польські фермери блокували роботу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Ягодин – Дорогуськ», «Рава-Руська – Гребенне» та «Шегині – Медика». Цього ж дня об 11:30 завершився протест перед пунктом пропуску «Шегині – Медика». Рух вантажівок відновлений.

12 лютого польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску «Долгобичув – Угринів», «Зосін – Устилуг». Протестувальники блокують там рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП «Медика – Шегині».

Станом на ранок 14 лютого, у п’яти заблокованих польськими фермерами пунктах пропуску на кордоні із Польщею перебуває 1300 вантажівок, які очікують на перетин кордону у бік України. Найбільше вантажівок навпроти ПП «Ягодин» та «Рава-Руська».


Оновлено 15.02.2024 о 8:54 – додано інформацію з відеозвернення Віталія Коценка.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. відключіть донмбас і всю іншу територію від енергозабезпечення і бастувати не прийдеться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X