Чи буде автомагістраль через Ковель платною

26.12.2020 11:24
Платна дорога
Фото ілюстративне

Як повідомляли волинські ЗМІ, в Україні з’являться платні дороги, вартість проїзду якими буде коливатися від 80 копійок до 4,6 гривень за кілометр.

Відповідне розпорядження було ухвалено на засіданні Кабінету міністрів у середу, 23 грудня. Трансляція засідання проводилась на YouTube-каналі уряду. Згідно з розпорядженням, вартість проїзду по платних дорогах мала би розраховуватися в євро, – писало видання «Під прицілом».

Згідно з розпорядженням, вартість проїзду по платних дорогах буде розраховуватися в євро. Вартість проїзду:

  • Мотоцикли з причепом (коляскою) і без нього, легкові автомобілі – 0,023 євро (80 коп.)
  • Легкові автомобілі з причепом, мікроавтобуси з кількістю місць для сидіння до 10 (включно з водієм) вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою до 3,5 тонни – 0,023 євро (80 коп.)
  • Вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою від 3,5 до 12 тонн, автопоїзди з дозволеною максимальною масою до 12 тонн, автобуси з кількістю місць для сидіння від 10 до 29 з дозволеною максимальною масою не більш ніж 12 тонн – 0,045 євро (1,56 грн)
  • Вантажні автомобілі та автопоїзди з дозволеною максимальною масою понад 12 тонн, автобуси з кількістю місць для сидіння понад 29 і дозволеною максимальною масою понад 12 тонн 0,133 євро (4,6 грн)

Зокрема, в Уряді визначили як потенційно платний маршрут Ягодин – Ковель – Луцьк (М07, М19). Раніше наше видання повідомляло, що цю дорогу планують передати у концесію.

Однак зараз в «Укравтодорі» стверджують, що усі дороги «Великого будівництва» будуть безкоштовними.

Як пояснили в Державному агентстві автомобільних доріг України, 23 грудня 2020 року на засідання Уряду затверджено постанову, яка лише встановлює максимальний розмір плати за разовий проїзд дорогами, які побудовані у рамках концесії.

В Україні ще немає жодної побудованої за кошти приватних інвесторів дороги. Тобто жодна з доріг Великого будівництва цього року не може стати платною.

Єдина мета постанови – створити умови для початку діалогу з інвесторами щодо реалізації концесійних проєктів в Україні.

У листопаді «Укравтодор» спільно зі IFC (Світовий Банк) та Міністерством інфраструктури України презентували програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі.

На першому етапі планується передати інвесторам 6 пілотних ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км. На цих ділянках інвестор не має права стягувати плату за проїзд, натомість він зароблятиме на придорожній інфраструктурі та availability payments (платі за доступність) з Державного дорожнього фонду.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Буде скоро іхати по тій дорозі катафалк з труною клоуна! Люди непростять такі знущання ,майдан 3 неминучий!

  2. За що там платити Ковель – Ягодин та не дорога а одні огризки там кусок такої дороги кусок ше якоїсь катаєшся туда сюда

  3. Хлопці це все балачня вони гроші заробляють на дорогах я це точно знаю ніякого автобану не буде в Україні в цю гарну країну де живе 73% придурків без мізків гроші не який інвестор вкладати не буде бо через 2 роки ці самі барани виберуть такого самого неука от і все… наведу приклад я не хотів би летіти в літаку за штурвалом якого гітарист самі люди вибирають таких..мені стидно дивитися інтерв`ю нашого ЗЕ- барана не вміє ні одного речення зв’язати зрозуміло Янукович хоч неук але на вигляд внушав довіру в світі і в загалом всім.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.