Дорогу Ягодин – Ковель – Луцьк передадуть у концесію

29.10.2020 18:05

Міністерство інфраструктури презентувало шість ділянок доріг для потенційних пілотних проєктів державно-приватного партнерства, які реалізують в рамках першої програми такого партнерства у дорожній галузі.

Відповідно до повідомлення, оприлюдненого 29 жовтня на сайті Мінінфраструктури, презентацію проводили спільно з Укравтодором, Світовим банком та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в Україні. У ній брали участь 310 учасників зі 43 країн світу та 38 компаній – потенційних інвесторів, пише Суспільне.

Зокрема, уряд планує передати в концесію наступні дороги:

  1. Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18)
  2. Бориспіль-Полтава (М-03)
  3. Херсон-Миколаїв (М-14)
  4. Київ-Житомир-Рівне (М-06)
  5. Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19)
  6. Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H-11)

Автошляхи сполучають 10 областей України, їхня загальна довжина сягає 1500 кілометрів. На дорогах планують провести реконструкцію, поточний та капітальний ремонт.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій наголосив:

Модель, запропонована Першою програмою ДПП у дорожній галузі, дозволить нарешті залучити приватних інвесторів на ринок українських автошляхів. У середньостроковій перспективі ми зможемо залучити понад 9 мільярдів доларів приватних інвестицій для відновлення та обслуговування понад 4500 кілометрів доріг державного значення. Це не про платні автошляхи, а про «дороги в розстрочку», коли держава залучає приватні інвестиції у будівництво, а інвестор реалізує проєкт за свої гроші та після здачі дороги в експлуатацію отримує платежі від держави. Це вигідно усім

За його словами, Україна вже має перші успішні приклади передачі у концесію портів. Відтак уряд продовжить роботу над підготовкою проєктів концесії у дорожньому секторі. Проєкти передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом 20-25 років.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.