Міністр спростував свого заступника про дорогу Ягодин-Ковель-Луцьк

28.07.2021 о 17:48 · 3 хв читання

Учора, 27 липня, «Ковель media» та інші волинські ЗМІ оприлюднили відповідь заступниці міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Анни Юрченко, яка надійшла на запит Суспільного.

Нагадаємо, за словами урядовиці, Кабмін опрацьовує питання щодо будівництва на умовах концесії наступних доріг:

  • M-29/M-04/M-18 – Харків-Дніпро-Запоріжжя;
  • M-03 – Бориспіль-Полтава;
  • M-14 – Херсон-Миколаїв;
  • M-06 – Київ-Житомир-Рівне;
  • M-07/M-19 – Ягодин-Ковель-Луцьк;
  • M-04/H-11 – Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв.

Повідомляємо, що реалізація зазначених об’єктів відповідає Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів до 2023 року, затвердженому розпорядженням Кабінету міністрів України від 16 грудня 2020 року №1581-р.

Постановою Кабінету міністрів від України від 23 грудня 2020 року №1312 затверджено максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільною дорогою загального користування, побудованою на умовах концесії, який становить, в залежності від категорії транспортного засобу, від 0,023 євро за кілометр до 0,133 євро за кілометр

– зазначила Анна Юрченко

Сьогодні, 28 липня, міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці у Фейсбуку заявив, що ця інформація не відповідає дійсності.

Вчора у ЗМІ з’явилась новина про те, що Україна збудує шість платних автобанів, і вже визначено граничну вартість стягнення плати за проїзд.

Поясню, чому ця інформація не відповідає дійсності, і що відбувається насправді

– написав міністр

За словами Олександра Кубракова, проєкти державно-приватного партнерства (ДПП) — це формат «оплати частинами» інвестору від держави, без плати за проїзд.

У жовтні 2020 року Міністерство інфраструктури, Укравтодор, Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація в Україні презентували Першу програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі. Йдеться про 6 вищевказаних ділянок доріг загальною протяжністю 1 500 км, які були відібрані для потенційних пілотних проєктів ДПП.

У рамках цього проєкту плата за проїзд не буде. Внески інвестора компенсуватимуться з державних коштів. Тобто, фактично, йдеться про своєрідний формат оплати частинами, який у світі більше відомий як «availability payments» або «плата за доступність».

У чому вигода для інвестора? Окрім виплат за пророблену роботу, він також отримує на наступні 20–25 років контракт на утримання оновленої ділянки.

Такий формат співпраці допомагає державі пришвидшити процес оновлення та якісного утримання доріг, а інвестору — гарантувати прибутки у довгостроковій перспективі

– запевняє Олександр Кубраков

Як стверджує міністр, платні дороги в Україні — перспектива. Наразі в Україні немає жодної дороги загального користування, яка побудована за кошти приватних інвесторів. Водночас на етапі розробки наразі два потенційних концесійні проєкти:

  • будівництво дороги Стрий — Мукачево — наразі для цього проєкту розробляється техніко-економічне обґрунтування за кошти компанії Онур Конструкціон Інтернешнл
  • будівництво дороги Краковець — Броди — Рівне — тут розробку ТЕО взяла на себе компанія Автомагістраль-Південь.

Гранична вартість зняття плати за проїзд визначена виключно для концесійних проєктів.

Постанова Уряду від 23 грудня 2020 року визначає максимальний розмір плати за разовий проїзд для доріг, які побудовані на умовах концесії. Тобто до доріг, які оновлюватимуться у рамках ДПП, це жодного стосунку немає.

Основне завдання постанови — створити умови для початку діалогу з інвесторами щодо реалізації концесійних проєктів в Україні. Зокрема, це стосується будівництва доріг Стрий — Мукачево та Краковець — Броди — Рівне.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X