Чи покращилась робота маршруток у Ковелі після здорожчання проїзду

02.08.2022 17:10
Фото: 12 канал

Уже третій тиждень ковельчани їздять у маршрутках за новими тарифами: для дорослих – 10 гривень, для студентів та учнів – шість. Це був вимушений крок місцевої влади, адже перевізники останнім часом їздили вже у збиток.

Чи врятувало ситуацію здорожчання квитків та що про нові ціни кажуть місцеві мешканці, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Водій Олександр вже не один рік возить ковельчан громадським транспортом. Він каже, що останнім часом доводилося працювати собі у збиток, адже у тариф 7 гривень для дорослих і 4 – для студентів була закладена вартість пального по 28 гривень. Нині ж пальне вдвічі зросло у ціні, тому і здорожчання квитків було давно необхідністю.

Водій Олександр / Фото: 12 канал

Собівартість я не знаю скільки треба було, щоб нормальні зарплати були, щоб нормально машину обслуговувати. Якщо стаєш на ремонт, то саме мінімально треба 7-8 тисяч [гривень]. Це тільки по мєлочах щось в машині зробити

– каже Олександр

Нині ж для дорослих проїзд вартує 10 гривень, а для студентів та учнів – 6 гривень. Перевізники кажуть, що високим заробіткам такий тариф не сприятиме. Втім, дасть можливість, як то кажуть, триматися «на плаву».

Це якби на сьогоднішній день чуть-чуть нас підтримує, тому що, самі розумієте, паливо яке стало в два рази, а то і більше. Запчастини, шини, мастила, масло. Ну все прив’язано до долара, наскільки я розумію, і відповідно, це дуже дорого коштує

– розповідає перевізник Сергій
Перевізник Сергій / Фото: 12 канал

Але є й інша проблема, – діляться водії. Після здорожчання квитків – пасажирів у маршрутках стало ще менше.

Самі ж ковельчани кажуть, що причину зростання тарифів на проїзд розуміють і як є альтернатива, то зайвий раз у маршрутку не сядуть.

Більше того, для пенсіонерів у Ковелі діє соціальний транспорт: три маршрути на різні напрямки, з вокзалу – два. Роботу цих автобусів фінансують з міського бюджету. Цими маршрутками пенсіонери та інші пільговики можуть їздити безкоштовно і для них, як розповідають, це справжній порятунок, бо ж забезпечувати свої потреби стає дедалі складніше.

Не втрачають надій на покращення і перевізники.

Стає краще в тому розумінні, що паливо хоча би появилось. Ми вже не ходимо його не шукаємо. І кошти вже появляються

– зазначає перевізник Сергій

Автобуси обіцяють вчасно обслуговувати, тримати в порядку і головне, кажуть водії, новий тариф – не збитковий, тож транспорт працюватиме безперебійно і боргів по зарплаті, сподіваються, не буде.

Поділитися:

Коментарі

  1. Маршрутка №19″ платна” взагалі в неділю до Лісництва не їздить. Їм завжди все у збиток ,якою б ціна на квитки не була, завжди плачуть. Їм дотримуватись визначеного маршруту западло. Не говорячи вже про інші нюанси. Бензин для них дорогий! А пенсія у пенсіонерів мільйонна? ЇЇ хтось підвищив після здорожчання квитків ?

  2. Бєня підняв долар з 33 до 42, а бензину дуже багато закупив давно за півціни. Зараз підніме на бензин. То за які шиші поїти буса? Прийдеться ще ціну на маршрутки набавляти…

  3. Машин вже всі собі понаганяли, того не їздять автобусами і паливо їм не дороге

  4. 28 липня 2022 було прийнято на сесії Ковельської міської ради рішення про виділення близько 2 мільйонів 600 тисяч гривень з міського бюджету на компенсацію перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян у міському транспорті. І що? Поцікавтесь і зніміть відео про спілкування пільговиків з водіями маршруток на тій же Привокзальній площі. Такого хамства ще треба пошукати. Ось і покращення у всій красі.

  5. Цікаво, а “правило товстиги” про перевезення не більше 2-х пільговиків залишилось в силі? З договорів з перевізниками не виключили?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.