Депутат Волинської облради Роман Микитюк «забув» задекларувати майно на 8,5 млн грн

13.01.2023 о 15:20 · 4 хв читання
Роман Микитюк

Депутату Волинської обласної ради повідомили про підозру у недекларуванні: він не вніс відомості про майно на близько 8,5 мільйона гривень.

Про це сьогодні, 13 січня, повідомили на сайті Національного антикорупційного бюро України, але не вказали його ім’я та прізвище.

12 січня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру депутату Волинської обласної ради у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік. Дії особи кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (у редакції Закону України від 04.12.2020 № 1074-ІХ).

За даними слідства, депутат не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік відомості про чотири транспортні засоби (один з них придбаний в декларованому році) і напівпричіп, що йому належали, на загальну суму понад 112 тис. грн

– повідомили у НАБУ

Також депутат не вказав дані про належні його дружині корпоративні права у фермерському господарстві на суму 1,9 млн грн, і «забув» про власні зобов’язання перед цим господарством у зв’язку з невнесенням ним вкладу до статутного капіталу у сумі понад 4 млн грн.

Крім того, він не зазначив в декларації дані про продаж квартири, яку оформив на доньку з чоловіком, у сумі 2,5 млн грн.

Таким чином, загальна сума незадекларованих відомостей становить близько 8,5 млн грн.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП здійснюють на підставі висновку НАЗК.

У НАБУ додали, що, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Депутат Волинської обласної ради з Ковельського району, член депутатської фракції провладної на Волині політичної партії «За майбутнє», екскерівник Волинської митниці Роман Микитюк підтвердив, що йому оголосили підозру через те, що «забув» задекларувати майно на 8,5 млн грн.

У коментарі виданню ВСН він пояснив, чому саме склалася така ситуація.

Романа Микитюка звинуватили, зокрема, у тому, що він не вніс до декларації за 2020 рік відомості про чотири авто, одне з яких куплене у 2020 році, на загальну суму понад 112 тис. грн.

Як пояснив депутат, мова йде про старі автомобілі, колекцію яких збирають для екопарку «Аміла», власником якого він є.

Автомобіль, про який пишуть, що я купив в 2020 році, це «Жигулі», 1976 року випуску, які належали моєму тестю. Викупив це авто для колекції за 500 доларів. Ще одне авто – це перша «Побєда», яка була в нашому колгоспі. Також в сина Олександра Огородніка (відомий керівник ансамблю «Колос», – ред.) відкупив його ГАЗ-69. Ще в списку «незадекларованих» – ВАЗ, який давно віддав для «швидкої» допомоги, наскільки знаю, це авто вже поїхало на війну

– пояснив Роман Микитюк
Одна з ретро-автівок в еко-парку «Аміла» / Джерело: ВСН

Також Роман Микитюк розповів, чому не зазначив у декларації за 2020 рік дані про продаж квартири, яку оформив на доньку з чоловіком, у сумі 2,5 млн грн.

Квартиру, яку продав, я в 10-денний період, як того вимагає закон, подав в уточнюючій декларації. Всю інформацію вказав, і в Пенсійний фонд відомості подав. Але коли заповнював декларацію за рік, то не думав, що треба знову вказувати квартиру, якої вже в мене немає

– каже депутат

В обвинуваченні прозвучало також, що депутат не вказав дані про належні його дружині корпоративні права у фермерському господарстві на суму 1,9 млн грн, і «забув» про власні зобов’язання перед цим господарством. Це – ще незадекларованих 4 млн грн.

Відверто, один момент я «промахав». В мене є фірма, де вказаний певний статутний фонд, але я як власник не поповнив його до належного рівня. А вони розказують, що закон пише: треба подавати в декларацію цю суму як мої зобов’язання. Виходить, що я сам собі винен ці гроші, чи як? Але треба вписувати в декларацію. Хочеться це все, чесно кажучи, прокоментувати словами Поворознюка (скандально відомий різкими висловлюваннями нецензурними словами аграрій з Кіровоградщини, – ред)

– каже Роман Микитюк

Нагадаємо, наприкінці 2016 року Луцький міськрайонний суд визнав винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення депутата Волинської обласної ради, колишнього начальника Ягодинської митниці Романа Микитюка. Згодом, в апеляції це рішення було скасоване.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (11)
  1. в законі повинна бути стаття- все зо незадеклароване, відходить на користь держави

  2. Які ж кончені ці розслідувачі з НАБУ, от взяли і забули написати прізвище ромчика, а він солоденький теж все чисто забув, красава, тільки нахіба озвучують таку куйню, зашкалює від ідіотизму! !!!!!!!!

  3. От холєра, ще й про статутний фонд забув, ото які закони придуркуваті, такі і їх пісатєлі, ну ще чого, самому собі поповнюй той фонд.

  4. Дурниця якась… Для чого йому було не декларувати? Логіки немає. Дійсно помилився чоловік. Просто Микитюк. То вже така подія…

  5. Нехай своїх юристів в шию жене! Навряд чи він сам ту декларацію писав. Там дофіга мороки. А юристи виявилися непрофесійними. Я згоден з коментом Незнайомки: для чого йому це? Звичайно заплатить штраф. Бо якби навмисне, то й коментувати для ЗМІ не став би.

  6. З такими статками, «забути» якихось кілька міліонів гривень, то є фігня. Ну, от хто з нас не забував кілька гривень в старій одежі? То, тут те саме!

  7. А чи проходять вони мед комісію Як їх допускають до влади Їм потрібно ” групу ‘ давати Або працювати фуражиром на фермі . А то “забув ” ” не знав” “я більше не буду ” “я виправлюсь “.І виходить такіж самі вище сидять . Вони їх “розуміють “

  8. І щуку кинули у річку.Такий собі забудькуватий Рома у якого одні рарітети і більше ніяких авто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X