ДВК відмовила спостерігачу надати копію протоколу

26.10.2020 14:34

На дільниці №070998, що розташована у Народному домі «Просвіта» в Ковелі, дільнична виборча комісія відмовляється надати ОПОРІ копію протоколу. Інцидент трапився 26 жовтня. Про цей факт було повідомлено поліцію.

Про це інформує громадянська мережа «ОПОРА».

Після проведення підрахунку голосів та оформлення документації на дільниці №070998 спостерігач ОПОРИ, котрий протягом дня виборів відслідковував перебіг процесу на відповідній виборчій дільниці, попросив надати йому копію протоколу. Однак у комісії відмовилися виконувати прохання. Це мотивували тим, що ДВК отримала від територіальної виборчої комісії мало бланків. 

Територіальна виборча комісія видала нам бланки протоколів в обмеженій кількості. Кількість членів комісії 16, а видали нам тільки 12 бланків. З тих 12 бланків два ми подаємо в територіальну, один лишається в секретаря, один – вивішуємо для загального ознайомлення. І з тих дванадцяти у нас уже лишається 8… Оскільки нас не забезпечили бланками, ми не можемо забезпечити вашу організацію копіями протоколів

– заявила секретарка ДВК

Відповідно до пункту 9 частини 9 статті 60 Виборчого кодексу України офіційний спостерігач від громадської організації має право отримувати копії протоколів та інших документів у випадках, передбачених цим Кодеком.

Згідно з частиною 8 статті 251 Кодексу офіційним спостерігачам, присутнім під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, на їхнє прохання невідкладно  видаються копії протоколу з відповідних місцевих виборів, по відповідному виборчому округу, в тому числі з позначкою «Уточнений», засвідчені головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою ДВК, з розрахунком не більше як по одній копії кожного протоколу. 

Згідно зі статтею 212-17 КУпАП ненадання у випадках і порядку, встановлених законом, головою відповідної виборчої комісії або особою, яка відповідно до закону виконує його обов’язки, копії протоколу – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *