Хлопчик зібрав і передав на потреби ЗСУ понад 50 тисяч, а на своє 13-річчя отримав подяку

25.05.2023 о 17:00 · 3 хв читання
Фото: Перший

У день народження – візит до волонтерів, яким допомагає фінансово. Саме такий подарунок отримав Дмитро Трушик із позивним «Мураха», який проживає у селі Смідин Ковельського району і передав кілька десятків тисяч гривень на потреби наших захисників.

Про це повідомляє Перший канал соціальних новин.

Як каже мама школяра, про цю зустріч хлопчик мріяв давно. Тож, хоч і добряче хвилювався, однак аж ніби світився від щастя, коли на 13-річчя (відзначав його 18 травня) мама Людмила привезла його до штабу ГО «Горохівська районна спілка учасників АТО «Щит». Там нинішній очільник організації Віталій Гладун вручив хлопчині подяку та пам’ятний значок. А ще – показав військове спорядження та воєнні трофеї.

За словами Віталія Гладуна, Дмитро Трушик, як на свій вік, доволі потужний волонтер. Бо вже зібрав 56 тисяч 400 гривень, які пішли на закупівлю необхідного для фронту.

А починалося все зі звичайного бажання допомогти захисникам. У лютому 2022 року Дмитрик бачив, як поблизу його села спорудили блокпост – такий, які з початком повномасштабного вторгнення з’явилися чи не у кожному населеному пункті Волині.

Там стояли місцеві чоловіки. Проте саме у нас – недовго, з місяць. І якось син прийшов і сказав, що облаштує на залишеному блокпості усе по-своєму та буде перевіряти машини

– пригадує мама юного волонтера

Спочатку гроші, за її словами, не збирав. Аж поки водій однієї з машин сам не дав Дмитру сотню гривень.

Прийшов тоді і каже: почну збирати для військових. Я підтримала це бажання. Щоправда, спочатку водії не дуже реагували. Але коли з’явилася перша інформація про Діму в газеті, люди повірили, що не просто так стоїть там. Стали давати і по 200 гривень, і по 500. Потім допомагати фінансово почали і в магазині, і в місцевому храмі

– нагадує історію початку дитячої допомоги військовим Людмила Трушик

Вона наголошує: син віддає на потреби військових усе, що отримує від цього волонтерства, і дуже цим пишається.

Тоді ж, на початках доброї справи, кому відправляти кошти, порадила голова Смідинської територіальної громади Оксана Піцик. Вони звернулися до неї, бо дуже хотіли, щоб гроші через надійних людей дійсно йшли за призначенням – на перемогу, для допомоги військовим. З-поміж тих, кого рекомендувала очільниця громади, обрали горохівський «Щит». Та й, до слова, саме ця організація допомагала і військовим із їхнього села.

Тато Дмитрика Вадим і старший брат Владислав – військові. А ще російське вторгнення завдало чималого болю родині. Адже двоюрідні брати мами віддали життя за Україну – Олег Давидюк та Андрій Сардачук цього року загинули, захищаючи нашу незалежність, із різницею у два тижні.

Я буду збирати гроші, поки ми не переможемо

– каже Дмитро

З такими помічниками наші військові здолають ворога ще швидше

– не має сумнівів і Віталій Гладун
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X