Хто з ковельчан має право зробити ПЛР-тест безкоштовно

08.02.2021 о 17:51 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Де мешканці Ковельської міської територіальної громади можуть здати ПЛР-тест і хто має право зробити його безкоштовно.

На це відповідає завідувачка Ковельським міськрайонним відділом ДУ «Волинський ОЛЦМ України» Людмила Маляр.

За її словами, у закладах охорони здоров’я, що надають первинну, спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу облаштовано пункти забору біологічного матеріалу для ПЛР-досліджень. У Ковельській міській територіальній громаді вони знаходяться за адресами: вул. Вітовського, 22; вул. Грушевського, 52; вул. Театральна, 16; с. Білин, вул. Лесі Українки, 3; с. Заріччя, вул. Зарічна, 13-А.

БЕЗКОШТОВНОМУ тестуванню методом ПЛР на виявлення РНК SARS-CoV-2 підлягають наступні особи НЕЗАЛЕЖНО ВІД НАЯВНОСТІ У НИХ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ВИБІР ЛІКАРЯ:

  • пацієнти, з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19;
  • хворі з ознаками ГРВІ та грипу;
  • пацієнти з позагоспітальною пневмонією або тяжким гострим респіраторним синдромом;
  • контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19;
  • особи, у котрих при проведенні дослідження методом ІФА виявлено IgA, IgМ, Ig G до нового коронавірусу;
  • особи, з позитивним тестом на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, що відповідають підозрілому або ймовірному випадку хвороби COVID-19.

За місцем проживання/перебування проводиться забір біологічного матеріалу на ПЛР-тестування наступним категоріям осіб з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та симптомами інших ГРВІ (не залежно від наявності у них декларацій):

  • діти до 10 років;
  • особи віком 65 років і старше;
  • особи з інвалідністю І та ІІ групи;
  • особи, що не можуть самостійно пересуватись.

На сьогодні спроможність вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру МОЗ України становить 2,5-3 тис. аналізів на добу. Лабораторія працює щоденно, включаючи вихідні та святкові дні.

Результат дослідження надійде до закладу охорони здоров’я, який надсилав зразок, протягом 6-24 годин від моменту поступлення матеріалу до лабораторії.

Від початку поширення COVID-19 на Волині, методом ПЛР проведено понад 141 тис. тестувань, 95% від усіх досліджень – обласним лабораторним центром.

Варто пам’ятати, що коронавірусна інфекція, грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекці (ГРВІ) на початку хвороби мають схожу клінічну картину. Тому так важливо диференціювати (виключати) захворювання особливо небезпечної інфекції СOVID-19 серед всіх осіб з ознаками ГРВІ.

Зважайте на те, що навіть при легкому перебігу хвороби людина є джерелом інфекції та може інфікувати оточуючих. Якщо вам відмовлено у проведенні відбору біоматеріалу на ПЛР- дослідження або направляють у приватну лабораторію можете зателефонувати у Контакт-центр МОЗ України з питань коронавірусної інфекції за телефоном 0-800-60-20-19.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X