Із Ковельської виховної колонії вивезли засуджених

13.08.2020 14:30

Із Ковельської виховної колонії вивезли 23 засуджених – триває процес закриття установи, яку хочуть продати.

Начальник колонії Іван Абрамчук каже, що таке рішення ухвалили в Мінюсті, – повідомляє Суспільне.

Ковельська колонія працює з 1966 року цілодобово, тут є 124 працівники, вихованцям дають середню освіту та технічну за вісьмома спеціальностями. Нині тут 12 вихованців, на початку карантину було 35, розповів начальник виправної установи Іван Абрамчук.

Згідно з наказом Мінюсту, 13 вересня – останній термін коли маємо вивезти засуджених, – каже начальник колонії.

Вихованців Ковельської колонії до того часу мають перевести у Кременчуцьку. А це втрата соціальних зв’язків, бо переважна більшість із західних регіонів. А в час економічної кризи батьки не завжди можуть за 200 км приїжджати, то що можна говорити про відстань 600-800 км

– каже Іван Абрамчук

Не закривати Ковельську колонію – таке звернення надсилали в Кабмін і Мінюст депутати міськради, – розповіла економістка міськради Лідія Ляшук. Бо це, каже, збитки для казни. Загалом втрати до бюджету через закриття колонії у рік сягнуть понад 800 тисяч гривень.

Нині в області на обліку в поліції перебуває 111 неповнолітніх, злочинність у порівнянні з минулим роком зросла, – розповіла начальниця сектору ювенальної превенції Нацполіції області Інна Остапович.

За 7 місяців цього року злочинність збільшилася на 15%, цього року скоїли 108 злочинів, того 98, 94 – позаминулого

– наводить статистику Інна Остапович

Олександр у Ковельській колоні 6-й рік відбуває покарання, має 25 заохочень і чекає на суд, хоче отримати умовно дострокове звільнення. У вересні йому доведеться покинути стіни закладу, у зв’язку з закриттям колонії. Переїзд погано впливає на ресоціалізацію, тобто пристосування засуджених до життя в новому товаристві, – каже психологиня Ковельської виховної колонії Наталія Шпанка.

Консервація самого приміщення колонії може тривати до року, бо це майновий комплекс. Багато часу забере звільнення людей, приведення штату до нового для охорони й обслуговування будівель, які лишаються, – каже начальник Ковельської виправної колонії Іван Абрамчук.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.