Колишній Ковельський прокурор судиться з державним підприємством за 4 мільйони гривень

16.08.2023 о 10:12 · 3 хв читання
Сергій Масалов / Фото: ТРК «Аверс»

Колишній Ковельський міжрайонний прокурор Сергій Масалов досі судиться за гроші з державним підприємством «Перше травня». Свого часу він активно надавав послуги підприємству, коли там директором був його двоюрідний брат. Проте після зміни керівництва щось пішло не так, і Масалов взявся вибивати з держструктури мільйон за мільйоном. Чотири мільйони вже майже лежали в його кишені, проте рішення переглянули у зв’язку з нововиявленими обставинами.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Аверс».

Ще у 2020 році держпідприємство «Перше травня» активно співпрацювало з колишнім прокурором і нинішнім підприємцем Сергієм Масаловим. Яких послуг той їм тільки не надавав: і правову допомогу, і ремонт, і постачання міндобрив. Договори підписувались повним ходом, поки тодішньому керівнику Володимиру Нікітіну, який за дивним співпадінням виявився ще й двоюрідним братом Сергія Масалова, не продовжують контракт. А новий директор не хоче платити.

З тих пір для колишнього прокурора почалися ходіння по муках. Він буквально засипав держпідприємство позовами на мільйони: мільйон за ремонт приміщень, мільйон за інфляційні втрати і близько чотирьох мільйонів за надані міндобрива. Мільйон за ремонт вислизнув, коли суд визнав договір недійсним, щоправда інфляційні втрати таки присудили віддати пану Масалову.

У 2020 році експрокурор, здавалося, вхопив хвоста фортуни у вигляді чотирьох мільйонів гривень за надані міндобрива. Проте нині у Господарському суді переглядають це рішення.

Як пояснив представник підприємства, під час іншого судового розгляду щодо службової недбалості колишнього директора Володимира Нікітіна було з’ясовано, що договір купівлі-продажу міндобрив, укладений між Нікітіним та Масаловим, не був погоджений Національною академією аграрних наук України, а це недопустимо.

Те, що договір уклали без відповідного погодження, ми дізналися в 2021 році, коли було проведено аудит. Далі обставини були встановлені ухвалою суду щодо зловживання службовим становищем попереднім директором. В подальшому цей договір судом був визнаний недійсним

– розповідає представник ДП ДГ «Перше травня» Олександр Мартинюк

Як виявилося, різниця між ціною постачальника, «Волинь-зерно-продукта», де брав міндобрива пан Масалов, і ціною, за якою продав державному підприємству, сягає 386 тисяч гривень.

Сергій Масалов каже, що з «Волинь-зерно-продуктом» мав кілька договорів – на товар і перевезення. А з «Першим травня», так би мовити, звів ці всі позиції в одному договорі, тому, мовляв, така різниця. Наголошує, що став вимушеним посередником між цими двома підприємствами, бо напряму підприємству «Перше травня» ніхто не хотів відпускати міндобрив в кредит чи в борг.

Нікітін запитав мене, чи я знаю Дудку (Євген Дудка,засновник ГК ТМ ВІЛІЯ). Я звернувся до «Вілії» за допомогою. Там сказали, що «Перше травня» – ненадійний партнер. Якщо дають гроші – дамо, не дають – не дамо. Мені як підприємцю дали ці добрива, сказали заплатити аванс. Я заплатив їм тоді пів мільйона, мені дали це добриво, і я відразу уклав угоду на транспортні послуги та міндобрива. Я поставив, врожай виріс величезний

– каже експрокурор Сергій Масалов

Зі слів Сергія Масалова, все пішло шкереберть, коли на жнива Нікітіна звільнили, а нове керівництво не захотіло йому платити. Тому він сам лишився з боргами перед «Волинь-зерно-продуктом». Мовляв, тому й пішов до суду «вибивати» гроші з держпідприємства.

Ви зараз звертаєтесь до суду, щоб суд скасував рішення і відмовив Масалову в позові. Це виходить, що я спонсор вашого підприємства, чи що? Поясніть таку дію. Спонсоруйте мені кілька мільйонів

– зауважив Сергій Масалов

Зважаючи на викладені сторонами факти і доводи, суд відмовив в задоволені позову пана Масалова у стягненні чотирьох мільйонів з держпідприємства.

Суд вирішив: заяву ДП ДГ «Перше травня» про перегляд рішення за новими обставинами задовольнити. Скасувати рішення Господарського суду від 23.11.2020 та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову ФОП Масалова Сергія Миколайовича до держпідприємства «Перше травня» про стягнення 4 мільйонів 493 тисяч відмовити

– резюмував суддя Господарського суду Волинської області Ігор Гарбар
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
 1. Злодій 🦹‍♂️ та корупціонер, який сам грабував країну і тероризував бізнес в Ковелі не один рік.

 2. Ніяк не може нажертися… а скільки дач купив на Світязі. І все оформив на підставних людей. Шакал .

  1. 2010 рік
   У переддень Нового року у селі Маяки Луцького району трапилась автопригода. Автомобіль збив 17-річну дівчину-пішохода, яку з місця події відправили у відділення реанімації обласної клінічної лікарні.

   Ніяких подробиць про цю аварію правоохоронці чомусь поки що не повідомляють.

   Можливо, тому, що, як довелось почути, за кермом автомобіля перебував ковельський міжрайонний прокурор Сергій Масалов, – з посиланням на достовірні джерела повідомляє газета «Волинь нова».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X