Колишня секретар міської ради садить квіти в парку Ковеля

15.09.2021 10:31
Віра Федосюк

У ковельських парках останнім часом побільшало квітів.

Клумби стали доглянутішими та барвистішими. Можна помітити й новинки. Нещодавно красиве доповнення з’явилось на центральній алеї – підвісні горщики з сульфініями на ліхтарях, – повідомляє Ковельська міська рада.

І це – лише початок змін

– каже директорка КП «Ковельські парки» Віра Федосюк

Із захопленням та великою любов’ю вона розповідає про кожен квітник, який їй вдалось облаштувати за невеликий період часу.

Своїм завдання вбачає, аби парк вигравав кольорами з ранньої весни до пізньої осені. Тому і сорти підбирає відповідні: коли відцвітають одні рослини, їх замінять інші. Тобто одна і та ж клумба має виглядати по-різному й завжди красиво. Колоритні острівці формуються уже тепер, аби наступного року досягнути бажаного результату.

Багато у чому допомагають ковельчани. Вони радо діляться посадковим матеріалом. Нещодавно вдалось сформувати клумбу з лілійників та хост, яка теж стане окрасою парку. 

Щоправда, великою проблемою є те, що люди нищать клумби. Віра Федосюк показує, як «погосподарювали» на деяких з них. А буквально днями зник кущ троянд, який тільки почав розростатись, позаминулої ночі повиривали лілійники. Неможливо зрозуміти тих, хто краде сам у себе.

Незважаючи ні на що, Ковель буде ставати квітучішим. У пані Віри є багато задумів, аби зелені зони в місті були привабливішими і сюди хотілося приходити та приємно проводити час.

Зокрема, у п’ятницю, 17 вересня, заплановано висадження ірисів на набережній. Кожен охочий може підтримати акцію та долучитись до красивої справи. Уже чимало ковельчан відгукнулись та принесли кореневища.

Чому саме іриси? То, за словами директорки парку, у кожного міста мають бути свої родзинки. І для Ковеля така клумба уздовж набережної стане своєрідною візитівкою, окрасою цієї місцевості. Ірис у перекладі — веселка. Квіти багаторічні, невибагливі, тому є всі шанси, що вони гарно приживуться. І згодом ми там отримаємо таку веселкову феєрію, адже існує понад 300 сортів ірисів.

Разом з тим, деякі проєкти доведеться відтермінувати, адже планується реконструкція парку. Зокрема, там мають оновити доріжки, бордюри, зміниться конфігурація і деяких клумб. 

Але, у будь-якому випадку, квіткова палітра буде радувати ковельчан та гостей міста.

Фото Ковельської міської ради 

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. за 50 000 грн зарплати я б теж садив. ніякої відповідальності ні матеріальної, ні юридичноїґ. ні моральної. дтректора підприємств не маєть такої зарплати. куди дивляться наші депутати? ось як тратяться наші гроші. Ганьба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.