Колишню чиновницю Волинської ОДА понад три роки судять за хабарництво

07.07.2024 о 14:25 · 3 хв читання

У березні 2021 року затримали тоді ще очільницю управління транспорту та зв’язку Волинської ОДА Наталію Остапкович. За версією слідства, вона вимагала з перевізника півтори тисячі доларів за сприяння в конкурсі на перевезення пасажирів. Відтоді пройшло вже понад три роки, але й досі йдуть суди та допити свідків.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Під час допиту в одного зі свідків не збіглися показання. Ще двох, як з’ясувалось, ніяк не можна затягнути до Луцького міськрайонного суду, де слухається справа.

Що стосується судового засідання, призначеного на 3 липня, я направив двом громадянам відповідне повідомлення, де було зазначено, що мною здійснюється захист у кримінальному провадженні Наталії Остапкович. Луцький міськрайонний суд задовольнив клопотання про допит їх в якості свідків. Відповідно свідок зобов’язаний прибути за викликом до суду

– зазначив адвокат Сергій Ковальов

Як додав, двічі направляв свідкам повістки про виклик, телефонував їм, але все безрезультатно.

На засідання, яке призначали на 26 червня, захисник ексчиновниці відправив повістки свідкам через кур’єра. Пошта повідомила про відмову від отримання. Через їхню неявку судові засідання постійно доводиться відкладати. Прокурор вбачає у цьому дещо нехороше.

Щодо повторення повісток – немає заперечень. Однак, звертаємо увагу суду, що це призводить до затягування судового процесу. Стороною захисту не вживаються заходи для забезпечення їхніх свідків

– акцентував прокурор Тарас Гуцуляк

Вказані особи – не просто свідки. Ці свідки є заявниками в кримінальному провадженні. Від них сторона обвинувачення приймала заяву про вчинення кримінальних правопорушень. І саме сторона обвинувачення знає їхні адреси

– відповів адвокат Сергій Ковальов

Врешті суддя Анатолій Марчук вирішив, що й це засідання буде відкладати на 12 липня. На цю дату запрошення свідкам відправить уже безпосередньо суд.

Що передувало

Начальницю управління транспорту Волинської облдержадміністрації Наталію Остапкович затримали в березні 2021 року, коли вона вимагала від перевізника хабар у розмірі 1500 доларів. Як зазначається, та вимагала від приватного підприємця неправомірну вигоду в сумі 1500 доларів за «позитивне вирішення питання» щодо надання переваг при проведенні конкурсу на перевезення пасажирів на приміському внутрішньообласному автобусному маршруті. Від роботи в ОДА її відсторонили в середині березня 2021 року.

Після звільнення з управління пані Остапкович намагалася поновитись на посаді та стягнути компенсацію за вимушений прогул через суд. Але рішення було не на її користь. Згодом судилася із правонаступником колись очолюваного нею управління – департаментом інфраструктури, бо вони дали їй неналежні відповіді на звернення щодо довідок про доходи.

25 серпня 2022 року в ОДА ліквідували управління транспорту та зв’язку, яке очолювала Наталія Остапкович. Його вирішили приєднати до департаменту інфраструктури.

ЗМІ повідомляли, що перевізники неодноразово викривали неправомірні дії з боку чиновниці ОДА, через що навіть пікетували будівлю облдержадміністрації.

А під час візиту Президента України Володимира Зеленського в Ковелі в жовтні 2020 року місцеві перевізники поскаржилися йому на упереджене ставлення волинської чиновниці, оскільки найкращі маршрути вона віддавала людям за винагороду. Розгляд справи в Луцькому міськрайонному суді раніше переносили через хворобу обвинуваченої. Ексчиновниця ризикує опинитися за ґратами на термін від п’яти до 10 років. З журналістами вона спілкуватися не захотіла.

Публікації за темою:

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. Мы, цыгане, поддерживаем депутата. Мы тоже воры по жизни, и не стесняемся этого, можем обосновать! Айнане хупчу!!!
    097.048.24.45
    095.917.90.48

  2. Тепер всіх і обвинувачену і свідків притягнути до кримінальної відповідальності.

  3. Допитайте в яких відносинах перевізник з нею Роман Скрипцов (Криса), це та особа яка давала неї хабарі за отримання ласих маршрутів

  4. Якби вона вкрала мішок картоплі в колишньому колгоспі, то їй би дали 3 роки, а не судили 3 роки

  5. Перевірте всі маршрутки, хто там їздить!!!! Чи оформлені водії маршруток??? Чи платять податки!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X