Ковель, Feldpost та поштові вагони часів Першої світової війни

Практика перевезення пошти по коліях розпочалася в Англії ще в 30-х роках ХІХ століття. Із подальшим розвитком залізниці цю практику перейняли й інші країни.
До Російської імперії, в складі якої знаходився Ковель, ця практика була у 1861 році.
Хоча, очевидно, що до наших терен залізнична індустрія дійшла пізніше, так як колії лише розбудовувалися в межах імперії. A перша залізниця з’явилася у Ковелі у 1873 році.
В ході Першої світової війни, з 1915 по 1918 роки, Ковель знаходився під управлінням австро-німецьких військ.
Саме за цей період історії міста ми можемо оглянути, які поштові потяги курсували крізь Ковель.
Основними елементами залізничної пошти, крім поштових вагонів, є залізничні поштові відділення, поштамти, поштові та поштово-багажні поїзди. Для обробки поштових відправлень, що пересилалися залізничною поштою, використовувалися спеціальні поштові штемпелі, штампи та ярлики (наклейки), а для оплати її послуг застосовувалися спеціальні залізничні марки. Поштово-багажний потяг зупинявся для обміну пошти на усіх, передбачених в розкладі руху такого потягу, станціях.
За часів управління австро-німецьких військ найбільш поширеним поштовим штампом у Ковелі був штамп 4-ї армії. Воно й не дивно, так як ця армія розміщувалася на волинських теренах.
Тому на багатьох FELDPOSTKARTE (поштових листівках) фігурує штамп – K.U.K FELDPOSTAMT – тобто «польовий штамп IV-ї армії K.U.K.»).
K.U.K. – «Кaiserlich und Кönigliche Armee», тобто «Цісарсько-Королівська Армія».
Що цікаво: багато поштових листівок FELDPOST (польова пошта) із зображенням Ковеля виготовлювалися у Відні та Лейпцигу.
Більше про




Коментарі