Ковель, Feldpost та поштові вагони часів Першої світової війни

28.11.2021 18:48

Практика перевезення пошти по коліях розпочалася в Англії ще в 30-х роках ХІХ століття. Із подальшим розвитком залізниці цю практику перейняли й інші країни.

До Російської імперії, в складі якої знаходився Ковель, ця практика була у 1861 році.

Хоча, очевидно, що до наших терен залізнична індустрія дійшла пізніше, так як колії лише розбудовувалися в межах імперії. A перша залізниця з’явилася у Ковелі у 1873 році.

В ході Першої світової війни, з 1915 по 1918 роки, Ковель знаходився під управлінням австро-німецьких військ.

Саме за цей період історії міста ми можемо оглянути, які поштові потяги курсували крізь Ковель.

Основними елементами залізничної пошти, крім поштових вагонів, є залізничні поштові відділення, поштамти, поштові та поштово-багажні поїзди. Для обробки поштових відправлень, що пересилалися залізничною поштою, використовувалися спеціальні поштові штемпелі, штампи та ярлики (наклейки), а для оплати її послуг застосовувалися спеціальні залізничні марки. Поштово-багажний потяг зупинявся для обміну пошти на усіх, передбачених в розкладі руху такого потягу, станціях.

За часів управління австро-німецьких військ найбільш поширеним поштовим штампом у Ковелі був штамп 4-ї армії. Воно й не дивно, так як ця армія розміщувалася на волинських теренах.

Тому на багатьох FELDPOSTKARTE (поштових листівках) фігурує штамп – K.U.K FELDPOSTAMT – тобто «польовий штамп IV-ї армії K.U.K.»).

K.U.K. – «Кaiserlich und Кönigliche Armee», тобто «Цісарсько-Королівська Армія».

Що цікаво: багато поштових листівок FELDPOST (польова пошта) із зображенням Ковеля виготовлювалися у Відні та Лейпцигу.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.