Під’їзд до Привокзальної площі Ковеля сотню років тому

06.06.2021 21:45

На просторах Інтернету, особливо на закордонних ресурсах, можна знайти безліч унікальних фотознімків різних епох історії Ковеля. Деякі з них я повертаю до нашого міста. Ось про один із таких хочу вам розповісти.

Це – фотолистівка часів Першої світової війни. З 1915 року Ковель контролювали австро-угорські і німецькі війська. Приблизна дата знімку – 1915–1918 роки.

Нині це – продовження бульвару імені Лесі Українки, хоча раніше ця вулиця називалася «Bahnhofstraße» – що можна перекласти як «Вокзальна», або «Залізнична станція».

На задньому плані ми можемо спостерігати надзвичайно гарний вокзал, який безперечно був найгарнішим символом модерну у Ковелі. Вокзал був збудований за проектом видатного архітектора Олександра Вербицького. Також на Привокзальній площі ми можемо бачити велику кількість австро-угорських солдатів, а на передньому плані – місцеві діти.

По ліву сторону бачимо будинки барачного типу, над якими розмістився триколор Німецької імперії. А вже по правий бік – класичні для царської архітектури будівлі.

На жаль, ні вокзал, ні будинки не пережили запеклих боїв 1944 року. Вокзал за проектом Вербицького був зруйнований під час нальоту радянської авіації.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.