Під’їзд до Привокзальної площі Ковеля сотню років тому
На просторах Інтернету, особливо на закордонних ресурсах, можна знайти безліч унікальних фотознімків різних епох історії Ковеля. Деякі з них я повертаю до нашого міста. Ось про один із таких хочу вам розповісти.
Це – фотолистівка часів Першої світової війни. З 1915 року Ковель контролювали австро-угорські і німецькі війська. Приблизна дата знімку – 1915–1918 роки.
Нині це – продовження бульвару імені Лесі Українки, хоча раніше ця вулиця називалася «Bahnhofstraße» – що можна перекласти як «Вокзальна», або «Залізнична станція».
На задньому плані ми можемо спостерігати надзвичайно гарний вокзал, який безперечно був найгарнішим символом модерну у Ковелі. Вокзал був збудований за проектом видатного архітектора Олександра Вербицького. Також на Привокзальній площі ми можемо бачити велику кількість австро-угорських солдатів, а на передньому плані – місцеві діти.
По ліву сторону бачимо будинки барачного типу, над якими розмістився триколор Німецької імперії. А вже по правий бік – класичні для царської архітектури будівлі.
На жаль, ні вокзал, ні будинки не пережили запеклих боїв 1944 року. Вокзал за проектом Вербицького був зруйнований під час нальоту радянської авіації.
Коментарі