Ковель, військове польове поштове відділення 1917 року

Андрій Миронюк
06.01.2023 о 16:46 · 2 хв читання

Сьогодні у Ковелі на вулиці Володимира Івасюка під номером 7 можна побачити, як на перший погляд, звичайний житловий будинок.

Хоча, якщо ми зануримося до огляду світлин часів Великої війни, яка відбувалася на цих теренах більше сотні років тому, то ми з’ясуємо, що цей будинок був польовим поштовим відділенням за часів австро-німецького контролю над Ковелем. Сама ж світлина датується 1917 роком.

Також на світлині, позаду самої будівлі, видніються куполи церкви в ім’я святителя і чудотворця Миколая, яку було збудувано Кінбурнським драгунським полком, що передислокувався до Ковеля восени 1894 року. На жаль, храм згорів під час боїв за Ковель у 1944 році.

Пошта розміщувалася на тодішній вулиці Старовокзальній. Для читача варто пояснити чому ж саме Старовокзальна?

Будівля №7 у Ковелі на вулиця Володимира Івасюка

Насправді, все дуже просто. Найперший залізничний вокзал у Ковелі знаходився не на звичному для усіх нас місці, а куті теперішніх вулиць Івасюка та Ветеранів, неподалік сьогоднішнього ресторану «Наше місто» і був побудований приблизно у 1873 році.

А вже з 1907-го року почав функціонувати новий вокзал за проєктом Олександра Вербицького, який власне і розташовувався на місці нашого вокзалу-сучасника.

Так що все звучить досить логічно – сьогоднішній бульвар імені Лесі Українки раніше був вулицею Вокзальною, а нинішня вулиця Володимира Івасюка – Старовокзальною, оскільки раніше йшла до старого вокзалу.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X