Сучасний вокзал у Ковелі

04.12.2020 18:14

21 березня 1944 року нальотом авіації червоної армії був розбомблений ковельський залізничний вокзал, який колись побудували за проектом Олександра Вербицького.

А вже за кілька місяців Ковель зайняли солдати РККА.

Але попри те, що увесь ковельський залізничний вузол дуже сильно постраждав в ході бойових дій, залізничні колії швидко відновлювалися і дуже активно використовувалися. Так як залізнична артерія Ковеля була необхідною для повноцінного постачання техніки та боєприпасів, для подальшого просування на Берлін.

Фронт покинув терени Ковеля, у місті поступово почало відновлюватися буденне життя. Розбиралися руїни, відбудовувалася інфраструктура… Дійшло і до відновлення залізничного вокзалу.

Проектом нового вокзалу зайнявся Євген Овксентійович Лимар. Будівництво розпочалося у 1949 році, а відкриття відбулося вже в 1951-му.

У багатьох аспектах сучасний вокзал повторює дизайн Вербицького, але як дуже спрощену версію. Але про це, я розповім вже в іншій публікації, тому слідкуйте за Kowel.Vintage, щоб не пропустити.

Радянська повістка дає про себе знати, про що свідчить надпис на пагорбі «Слава КПСС». Але варто віддати належне – польську традицію гарно-укультуреної та «зеленої» привокзальної площі, зберегли і за радянської влади. Але, як ми можемо сьогодні спостерігати, потім щось пішло не так…

Фото зроблено у 1970-х роках.

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.