Ковельчанка отримала 7 років тюрми за організацію незаконного перетину держкордону
Ковельчанка Тетяна М. організувала злочинну схему щодо перетину державного кордону військовозобов’язаних осіб, а також забезпечувала їх автотранспортом.
Про це йдеться у вироку Ковельського міськрайонного суду від 9 серпня.
Жінка налагодила механізм перетину державного кордону України особами призовного віку за грошову винагороду у розмірі 5500 доларів США, який полягав у виготовленні відповідних документів та внесенні до системи «Шлях» відомостей, що надали б право на виїзд за межі країни.
23 червня 2023 року близько 7-ї години ранку вона зустрілася з одним із військовозобов’язаних поблизу АЗС «UPG», організувала внесення інформації до системи «Шлях» щодо нього, як водія транспортного засобу суб’єкта господарювання. Після чого передала йому документи та надала поради як діяти при перетині кордону. Потім вони вирушили на автомобілі «Volkswagen LT-35» під її керуванням.
Приїхавши до прикордонного населеного пункту Угринів Червоноградського району Львівської області, ковельчанка передала «замовнику» ключі від транспортного засобу та отримала від нього раніше обумовлену грошову винагороду в сумі 5500 доларів США, після чого була затримана працівниками поліції.
По цій справі правоохоронці вилучили багато банківських карток, чимало готівки в національній та іноземній валюті, записники, документи громадської організації «Перевізники без кордонів», печатки, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інше.
В судовому засіданні 30 травня 2024 року обвинувачена сказала, що розуміє тяжкість вчиненого та міру відповідальності. Свою вину визнала повністю та не заперечує обставин, викладених в обвинувальному акті.
Відомо, що жінка не працює, хоча є працездатною особою, не судима, не одружена, має постійне місце проживання та малолітню дитину.
Суддя Олексій Шишилін визнав ковельчанку винуватою за ч. 3 ст. 332 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі строком 7 років з конфіскацією всього належного їй майна.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду.
Під час судового розгляду кримінального провадження було встановлено, що жінка має на утриманні малолітнього сина, 2016 року народження, який залишився без її нагляду. До цього дитина проживала разом з нею.
Суд виніс окрему ухвалу: порушити перед органом опіки та піклування виконавчого комітету Ковельської міської ради питання про необхідність влаштування малолітньої дитини, або встановлення опіки чи піклування над ним.
То тільки лікарів переводять в інше місто на державну роботу.
А Рудя з іншим співучасником взагалі й не судять
Це ж 🇺🇦
Це не остаточне рішення….
Якщо вдасться підкупити апеляцію то про це мабуть теж напишуть
ооо.депутати повилазять трохі!ще б того печенюка потрусили би!
Інтереси дитини повинні превалювати! Залишити малолітню дитину без матері, віддавши її на забезпечення держави? Це занадто жорстоко для такого виду злочину, який вчинений жінкою вперше. Апеляція повинна переглянути вирок.
Перегляне. За певних умов.
Ніхто не сумнівається.
Просто піднімаються ставки.
Доведеться родичам хату продати плюс взяти кредит…