У Ковелі судили переселенця за ухилення від призову на військову службу

07.07.2022 о 11:37 · 2 хв читання

Переселенець з міста Лисичанськ Луганської області перебуває на обліку у Ковельському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки як військовозобов’язаний, за результатами медичного огляду визнаний придатним до вiйськової служби.

У травні цього року йому було вручено повістку про необхідність прибуття до військкомату для подальшого проходження військової служби під час мобілізації. Будучи попередженим про кримінальну відповідальність за ухилення від призову, за відсутності підстав для відстрочки, чоловік в письмовій формі категорично відмовився від відправки у складі команди для проходження військової служби.

Відносно чоловіка поліція відкрила кримінальне провадження за правопорушення, передбачене ст. 336 КК України.

В судовому засіданні обвинувачений провину визнав та розповів, що тривалий час проживав у Лисичанську разом із двома малолітніми дітьми та дружиною, починаючи з 2014 року неодноразово залишався без джерела до існування, за першої можливості працевлаштовувався на мінімальну заробітну плату. Через бойові дії задля збереження життя родини тимчасово пересилився у Ковель.

Під час реєстрації йому був вручений виклик до військомату, він пройшов медичний огляд і прибув у визначену дату для проходження військової служби під час мобілізації. В ході опитування представниками обласного військкомату повідомив, що не може залишити дітей без опіки, тому відмовляється від військової служби. Просив врахувати його життєві обставини і призначити покарання, не пов’язане з позбавленням волі, оскільки на даний час він доглядає за дітьми, а дружина працевлаштувалась швачкою і отримує дохід, за рахунок якого живе сім’я. Обвинувачений розуміє важливість виконання обов’язку військової служби у воєнний час, проте не може залишити сім’ю, яка втратила житло, усе майно і перебуває у скрутних умовах

– йдеться у вироку

Головуюча у справі суддя Ковельського міськрайонного суду Тетяна Денисюк ухвалила призначити обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки умовно.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (20)
  1. Вільний народ вільної країни. Нічим не кращі русні. Як в расєї люди не мають цінності, так і в нас. Як можна заставляти, судити людину яка категорично не хоче іти воювати, боїться. Яка з неї користь? Але ж нашій владі пофіг, їм треба пушечне м’ясо.

      1. Що цікаво, що всі наші чоловіки воюють, ми теж живем на одні заробітки, так в нас є житло, але ж не можна так, і суд не посадив його в вязницю

        1. Воювати повинен той хто має бажання, сміливість та вміння. Який сенс від чоловіка, який ніколи не тримав зброю і не має бажання, поповнення статистики смертності серед військових?

        2. У в”язницю?! Щоб ми за свої ж податки ще й утримували у в”язниці це мурло?

    1. Підтримую! Не всі готові воювати!
      Чиновники, бюджетники, депутати в першу чергу мають бути на передовій. Довели країну до зубожіння, хай тепер і відстрілюються.

  2. А ті, що пішли воювати, ті, що загинули у боротьбі з тваринами, хіба не мають малолітніх дітей? Цікава “логіка” ухилянта…

    1. 1.Не всі готові.
      2. Не всі мають здоров‘я (зараз всі будуть здоровими).
      3. Я, як жінка, дабл мати і не збираюся ставати на військовий облік і іти воювати!
      Тільки після депутатів і хапуг.

      1. 4. Що там з тим хабарником з військкомату? Не пам‘ятаю прізвища)) А за роки тих хабарників було д…я)) І що там з тими військовими з Ватутіна, Володимирської всі на передовій?

  3. приїдьте в неділю до 12 школи де штунди влаштовують своє збіговисько. Там можна набрати цілий батальйон “добровольців”.

  4. 3-є дітей, то значить відстрочка, а 2-є- ? Дискримінація сімей, в тому числі жінок, які народили 2-х дітей і не є домогосподарками.

    1. І мажори яких випустили. Хай знайдуть і повернуть. Які на ЮПіджі перед війною на нових з салону тачках заправлялися.
      І під час війни бугаї виїзджали.

    2. Як прийшлось, то пішли всі. А як вже судити, то нехай почнуть з верха.
      І подібні закони, стосовно багатодітних, вважаю дискримінацією.
      Я, як мати двух дітей маю свого чоловіка відпустити, а багадітні що?
      Як виїхати за кордон можливо, а як перетинати кордон туди-сюди?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X