Суд призначив рік тюрми мешканцю Ковельського району за ухилення від призову

22.05.2023 о 11:23 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

У Ковельському районі суд призначив рік ув’язнення військовозобов’язаному чоловікові, який проігнорував повістку.

Про це сьогодні повідомляє ZAXID.NET з посиланням на вирок Любомльського райсуду.

Працівник котельні сільської школи Віктор С. повістку отримав на початку 2023 року і повинен був прибути 25 січня за вказаною у документі адресою для відправки та проходження військової служби. Але у пункт збору чоловік так і не прийшов.

На судовому засіданні він свою провину визнав і пояснив, що пункт відправки не прийшов «через власну боязкість». Суддя Сергій Шеремета визнав його винним у порушенні ст. 336 КК України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації), яка передбачає від трьох до п’яти років позбавлення волі. Призначаючи вирок, суддя взяв до уваги декілька обставин.

В судовому засіданні обвинувачений своєю поведінкою не проявив щирої волі змінити свою поведінку, не висловив почуття жалю, сорому або обтяжливості, не продемонстрував готовність внести зміни в своє життя за свій вчинок в умовах загрози безпеці держави. На запитання суду про дії обвинуваченого при змодельованій ситуації – окупації ворогом території його місця проживання – останній нічого не вказав

– йдеться у вироку

Відтак суддя дійшов до висновку, що чоловікові треба призначити ув’язнення. Але зважаючи на те, що чоловік має позитивні характеристики, раніше судимостей не мав і те, що він «приніс громаді соціальну корисність», вирішили призначити менш суворе покарання, ніж передбачено статтею 336 КК України.

Тож ухилянту призначили лише один рік ув’язнення. Додамо, що поки вирок ще не набрав законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному суді.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Цей хлопець напевно прочитав Конституцію, де написано, що життя людини є найвищою цінністю держави… Вирішив для себе його зберегти….

  2. Чому Яковлєва не призивають? ВІн же не такий старий, як Чайка?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X