Ковельчанин каже, що помилково перерахував партії «Слуга народу» 15 тис. грн

16.01.2022 14:38
Фото ілюстративне

У поле зору Департаменту запобігання політичній корупції НАЗК потрапив підприємець з Ковеля Дмитро Невірковець.

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, основний вид його діяльності від 10 квітня 2015 року – оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

На місцевих виборах у жовтні 2020 року Дмитро Невірковець балотувався у депутати Ковельської міської ради від політичної партії «Слуга народу». Він вказав, що є безпартійним (на місцевих виборах 2010 року – член Партії регіонів, на виборах до ВРУ у жовтні 2012 року – член дільничної виборчої комісії від політичної партії «Руський блок», – ред.), головою правління ОСББ «Авангард-10» (м. Ковель, вулиця Мечникова, 10). Однак депутатом не став.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вважає, що Дмитро Невірковець порушив порядок надання внеску на підтримку політичної партії «Слуга народу», і направило до Ковельського міськрайонного суду матеріали про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП.

Під час перевірки було встановлено, що у звітному періоді на користь Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу» (голова – Валерій Стернійчук) на поточний рахунок в AT «Укрексімбанк» 18 вересня 2020 року здійснив внесок ФОП Невірковець Дмитро Миколайович з рахунку в AT КБ «ПриватБанк» на суму 15 000,00 гривень.

Під час зіставлення та звірки відомостей, зазначених у Звіті Волинської обласної організації Партії «Слуга народу», з доданими до Звіту документами, відомостями з інформаційних баз даних державних органів та інших відомостей, які мають відображатись у Звіті, виявлено, що грошовий внесок від 18.09.2020, що надійшов на поточний рахунок зазначеної місцевої організації за розрахунковим документом №@2PL000591 у розмірі 15 000,00 грн. надано з порушенням Закону України «Про політичні партії в Україні»

– йдеться у матеріалах НАЗК

Згідно з пунктом 9 частини першої статті 15 Закону, не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, з якими укладено договір про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад п’ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, протягом строку дії такого договору та протягом одного року після припинення його дії.

Згідно з даними електронної системи публічних закупівель України ProZorro, з ФОП Невірковець Дмитро Миколайович укладено договори про закупівлю робіт, товарів та послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму 5 131 162,80 грн, тобто понад п’ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснювався внесок

– стверджує НАЗК

До речі, як зазначає сайт аналітики відкритих даних Clarity Project, підприємець Дмитро Невірковець є переможцем у 62 закупівлях на загальну суму 13,81 млн грн.

28 вересня 2021 року Волинською обласною організацією політичної партії «Слуга народу» йому було повернуто грошовий внесок на рахунок в AT КБ «ПриватБанк» у повному обсязі (15 000,00 грн), що підтверджується відомостями партії.

Як заявляє НАЗК, таким чином, підприємець порушив порядок надання внеску на підтримку політичних партій (пункт 9 частини першої статті 15 Закону), відповідальність за що передбачена статтею 212-15 КУпАП.

Ковельчанин вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та подав до суду письмові заперечення, в яких зазначив: 

мною, як фізичною особою, було помилково здійснено внесок у розмірі 15 000,00 грн на рахунок Волинської обласної організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ». 24.09.2020 року я звернувся із заявою до Волинської обласної партійної організації про повернення помилково перерахованих коштів. 28.09.2020 року Волинською обласною організацією політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» було здійснено повернення мені на мій банківський рахунок, як фізичної особи, грошових коштів у сумі 15 000,00 грн, помилково сплачених як внесок на підтримку політичної партії

Суд відхилив твердження підприємця, що перераховані кошти є помилкою, а не грошовими внесками на підтримку політичної партії, оскільки сама партія визнала, що це є добровільний внесок та, відповідно до ч. 7 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відмовилась від нього та повернула.

Підприємець під час перерахунку коштів вказував призначення платежу, а саме: «Внесок на підтримку політичної партії». Крім цього, вказував реквізити, за якими здійснював переказ коштів, а тому усвідомлював, що здійснює внесок на підтримку політичної партії.

Очевидно, що воля Невірковця Д.М. була направлена на підтримку політичної партії і внесок він робив свідомо. Те, що він не врахував при цьому, що закон не дозволяє йому робити такий внесок, не звільняє його відповідальності, оскільки правопорушення у цьому випадку вважається таким, що відбулося, з моменту коли Невірковець Д.М. зробив розпорядження про перерахунок коштів, не маючи права цього робити

– зазначається у постанові суду

Суддя Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюк визнав Дмитра Невірковця винним у вчиненні адміністративного правопорушення, оштрафував його на 1700 гривень та стягнути з нього в дохід держави судовий збір в розмірі 496 гривень 20 копійок.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *