Ковельському марафону виповнюється 90 років

Андрій Миронюк
13.06.2020 о 14:24 · 2 хв читання

15-го червня 2020 року відбудеться марафон з нагоди 90-ї річниці проведення марафонів у Ковелі!

А тепер трішки історії.

Саме у Ковелі 15 червня 1930 року проходив марш на дистанції 40 км. Витоки якого починаються з-під Варшави. Адже в період, коли було відсторонено Юзефа Пілсудського від війська Польського, його соратники та прихильники вирішили вшанувати та запевнити у своїй повазі до «Батька Польщі».

Таким чином, 19 березня 1927 року було організовано марш з Варшави до міста Сулейовек. Що поклало початок традиційним маршам, які проходили десятки разів під назвою «Марш Сулейовек – Белведер» за вищезгаданим маршрутом та стало підставою для гарного наслідування в інших містах на території Польщі, яка на той час сягала меж Західної України, звідки теж приїздили мешканці з різних міст теперішніх Волинської, Львівської, Івано-Франківської областей під Варшаву для участі в цікавих маршах «Сулейовек – Бельведер».

Повертаючись додому, учасники змагань теж організовували у своїх містах подібні марші. Саме так і був організований перший марш 10 км на Волині, що відбувся 3 травня 1928 року, подія підтверджена знайденими медалями!

А вже 15 червня 1930-го року в Ковелі був проведений перший марафон на 40 км. Про що також свідчить унікалька медаль тих часів.

Усіх запрошуємо, будьте здорові!

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X