Ковельському марафону виповнюється 90 років

...

15-го червня 2020 року відбудеться марафон з нагоди 90-ї річниці проведення марафонів у Ковелі!

А тепер трішки історії.

Саме у Ковелі 15 червня 1930 року проходив марш на дистанції 40 км. Витоки якого починаються з-під Варшави. Адже в період, коли було відсторонено Юзефа Пілсудського від війська Польського, його соратники та прихильники вирішили вшанувати та запевнити у своїй повазі до «Батька Польщі».

Таким чином, 19 березня 1927 року було організовано марш з Варшави до міста Сулейовек. Що поклало початок традиційним маршам, які проходили десятки разів під назвою «Марш Сулейовек – Белведер» за вищезгаданим маршрутом та стало підставою для гарного наслідування в інших містах на території Польщі, яка на той час сягала меж Західної України, звідки теж приїздили мешканці з різних міст теперішніх Волинської, Львівської, Івано-Франківської областей під Варшаву для участі в цікавих маршах «Сулейовек – Бельведер».

Повертаючись додому, учасники змагань теж організовували у своїх містах подібні марші. Саме так і був організований перший марш 10 км на Волині, що відбувся 3 травня 1928 року, подія підтверджена знайденими медалями!

А вже 15 червня 1930-го року в Ковелі був проведений перший марафон на 40 км. Про що також свідчить унікалька медаль тих часів.

Усіх запрошуємо, будьте здорові!


Вам може бути цікаво

Ковельський провулок з різницею в 100 років

Одна з ковельських вулиць понад 100 років тому

Ковель, готель «Софія»

Залізничний міст 100-річної давнини

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.