Мер Ковеля побував на презентації повного зібрання творів Лесі Українки

18.05.2021 17:18

У Ковелі в трьох закладах освіти — ліцеях №1, імені Олени Пчілки та №3 імені Лесі Українки презентували повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди 150-річного ювілею від дня народження письменниці.

Над його підготовкою працювали науковці Волинського національного університету, який носить ім’я нашої славетної землячки. Вони разом із ректором ВНУ Анатолієм Цьосем і приїхали у Ковель, щоб розповісти про свою роботу, – повідомляє Ковельська міська рада.

У першому ліцеї побували міський голова Ігор Чайка та його заступниця, лучанка Наталія Маленицька. Мер міста висловив щирі слова вдячності керівництву та колективу вишу за їх титанічну працю.

Дуже приємно, що наш партнер – Волинський національний університет підготував таке унікальне зібрання творів Лесі Українки. Це не просто подія у рамках відзначення ювілею поетеси, а це — масштабна подія за часи нашої незалежності

– зауважив Ігор Чайка

За словами ректора ВНУ Анатолія Цьося, проєкт було реалізовано за рекордно короткий термін, а саме упродовж року. Для цього було сформовано 14 авторських колективів, кожен із яких узявся впорядковувати один з томів.

Більш детально про роботу над виданням розповів головний модератор проєкту, член редколегії, кандидат філологічних наук, професор, проректор з навчальної роботи та рекрутації ВНУ ім. Лесі Українки Юрій Громик.

В Україні – це шоста спроба підготувати повне зібрання творчого спадку нашої геніальної землячки, яку вдалось втілили в життя саме науковцям Лесиного вишу. Останнє вийшло ще у 1970-их роках. Воно також називалося повним. Хоча, таким його можна назвати лише умовно, адже містило не всі тексти Лесі Українки, чимало з них було скорочено, вилучено певні фрагменти – якісь із політичних міркувань. За останні десятиліття відкрито й перетлумачено факти біографії письменниці, опубліковано спогади сучасників, знайдено нові геніальні речі, а в бібліотеках та архівах – її листи

– розповів він

Кілька примірників видання отримають навчальні заклади нашого міста.

14-томник також доступний в електронному форматі для перегляду та завантаження безкоштовно на сайті Українського інституту книги.

Фото: Ковельська міська рада

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.