Ковельський суд скасував незаконну постанову патрульної поліції

04.12.2021 14:25

29-річний ковельчанин звернувся із позовом до Управління патрульної поліції у Волинській області. Він просив суд скасувати постанову про адміністративне правопорушення.

Позивач вказує, що керував вантажівкою «MAN TGX 18/440» на автодорозі М-07 сполученням Київ-Ковель-Ягодин, коли його зупинила патрульна поліція. На думку правоохоронців, він був не пристебнутий ременем безпеки. Хоча сам це категорично заперечує.

Поліцейська 2-го батальйону 1-ої роти відділу організації несення служби в місті Ковель УПП у Волинській області лейтенант поліції Олена Кобиш винесла постанову про порушення правил дорожнього руху за ч. 5 ст. 121 КУпАП, що передбачає штраф в розмірі 510 гривень.

Позивач підтримав свої вимоги. Представник відповідача в судове засідання не з’явився.

У судовому засіданні не здобуто доказів вчинення адміністративного правопорушення.

Судом було встановлено, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, позивач виявив бажання скористатись правовою допомогою, про що повідомив поліцейську. Однак інспектором не вжито жодних дій щодо надання водію можливості реалізувати своє право на отримання правової допомоги. Такими діями інспектор порушила права особи, яка притягалася до адміністративної відповідальності, тому і порушено порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення, що також є підставою для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення

– йдеться в рішенні суду

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді В’ячеслава Лесика позов задовольнив повністю, скасувавши постанову.

Суд також стягнув з Управління патрульної поліції у Волинській області на користь ковельчанина судовий збір в розмірі 454 грн.

До речі, це уже друга постанова патрульної поліцейської Олени Кобиш, яку скасував суд. Рішенням суду 27 травня 2020 року було скасовано постанову у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Якби з кармана мусорил стягували гроші, може тоді б вони думали коли виносити постанови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.