Ковельська мерія зробила протиправний запис у держреєстрі

02.08.2020 о 14:30 · 2 хв читання

До Волинського окружного адміністративного суду звернувся чоловік з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області та виконавчого комітету Ковельської міської ради через те, що йому неправомірно нараховували податки. Заявнику приписали єдиний соціальний внесок, як підприємцю, на загальну суму 29 293,44 гривень. Він же просить суд звільнити його від сплати цих коштів.

Наразі позивач перебуває в Італії, де офіційно працює і проживає. У 1992 році він був зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності. 5 грудня 2003 йому було видане Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи. Однак, у 2004 році він звертався до ГУ ДПС у Волинській області про припинення підприємницької діяльності і зняття з обліку, оскільки виїхав закордон для працевлаштування.

25 квітня 2014 року набрав чинності Закон України від 25 березня 2014 року № 1155-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо включення відомостей про діючих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців до Єдиного державного реєстру».

Згідно з цим Законом, усі діючі юридичні особи та ФОПи, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, відомості про яких не включені до ЄДР, зобов’язані були подати державному реєстратору реєстраційну картку для включення відомостей про них до ЄДР. Чоловік цього не зробив, оскільки вже тоді не займався такою діяльністю.

Однак, згідно з дослідженими судом витягами з ЄДР, 13 січня 2014 року державний реєстратор ЦНАПу виконавчого комітету Ковельської міської ради вніс до ЄДР запис про включення до цього реєстру відомостей про ФОП позивача з відміткою про те, що свідоцтво про його державну реєстрацію вважається недійсним.

Суд дійшов висновку, що відсутність офіційного підтвердження в позивача статусу ФОП шляхом проходження реєстраційних процедур у порядку, визначеному Законом № 755, що виключає можливість законного здійснення підприємницької діяльності та отримання відповідних доходів

– йдеться у рішенні Волинського окружного адміністративного суду

Суд задовольнив позов повністю та солідарно стягнув із бюджетів ГУ ДПС у Волинській області та виконавчого комітету Ковельської міської ради 1681 гривню судових витрат на користь заявника.

Фото ілюстративне

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X