Податкова каже, що не «кошмарить» лісову фірму з Ковельщини
Підприємиця з Ковеля скаржиться на необґрунтований, з її погляду, тиск з боку податкової служби на свою фірму у Ковельському районі, яка працює у лісовій галузі. У податковій, у свою чергу, стверджують, що діють згідно букви закону.
Про цю історію повідомляє волинське інформаційне агентство «Конкурент».
Директорка ТОВ «Верба-ВВ» Тетяна Полячук розповідає, що вже три місяці поспіль її підприємство перевіряють податківці. За словами жінки, це заважає нормальній роботі і веде до збитків.
«Верба-ВВ» – підприємство, зареєстроване у Ковелі на Волині. Воно займається лісозаготівлею, виробництвом фанери, дерев’яних плит і панелей, шпону, торгує деревиною та виробами. Працює на експорт, а отже має бюджетне відшкодування податку на додану вартість. Це відшкодування і стало причиною перевірки.
Три місяці підряд у мене податкова перевірка. Я розумію, що по закону мають право перевірити, оскільки в мене є бюджетне відшкодування більше ста тисяч… Але я не думаю, що всіх так кожного місяця перевіряють, як перевіряють нас.
Сьогодні перевірка привезла акт на проведення інвентаризації. Щоб провести інвентаризацію, мені треба зупиняти виробництво. Хоч у мене вже на місяць сплановані машини, поставки та відправки. Мені треба все зупиняти, платити їм простої, слухати купу петицій від кожного. А в мене підписані контракти, і я намагаюся від них не відхилятися
– розповідає жінка у коментарі журналістам
Тетяна Полячук говорить, що таке часте і тривале втручання податківців у справи дуже шкодить бізнесу.
Це займає в мене багато часу. Вони приходять на п’ять днів, цього разу на 10 днів. Я мушу кожного дня з ними сидіти і їм пояснювати. Це реально заважає. По закону пише, що інвентаризація має проводитися в межах періоду перевірки. Якщо вони перевіряють за липень місяць, яким чином можна робити інвентаризацію станом на 30 вересня, наприклад? Я цього не розумію. Це нелогічно – проводити інвентаризацію активів, частина яких у мене на сьогодні відгружені, у мене вже новий товар виготовлений
– коментує підприємиця
Також вона не розуміє причин перевірки. Адже попри офіційне обґрунтування, перевіряють працівники податкової і речі, напряму не пов’язані із податковим відшкодуванням.
Я розумію, коли іде перевірка по відшкодуванню ПДВ: вони прийшли і перевірили суто те, що стосується відшкодування. Перевірили сплату, яку я поставила, перевірили, чи в мене зареєстровані податкові накладні, чи правильно я включила суму до відшкодування… А не задавати запитання ті, які взагалі не стосуються предмету перевірки. Вони питали по рахунках бухгалтерського обліку, по фінансових допомогах, по статутному капіталі. Те, що напряму не стосується бюджетного відшкодування
– емоційно пояснює у коментарі Тетяна Полячук
Її колега і постачальник деревини Олександр Місюра своєю чергою опублікував у мережі великий допис-обурення діями податківців, і звернувся у ньому до профільних міністрів та керівників держави.
Welcome to Ukraine XXI століття. Як податківці «кошмарять» бізнес?
Президент України публічно виступає підтримку бізнесу, а в чиновників середньої ланки, виявляється, свої задачі – створювати проблеми, а потім їх «вирішувати»!
Невже Офіс Президента України, Кабінет Міністрів України та Верховна Рада України, Міністерство фінансів України, Державна податкова служба України не знають про «брудні» методи «роботи» на місцях податківців-чиновників з «неугодним» і чесним бізнесом? Чи, можливо, вдають вигляд, що не знають?
«Бизнес нельзя кошмарить» – Віцепремє’р-міністр України нещодавно написав у себе на сторінці у Фейсбуці. Михайло Федоров також додав: «У бизнеса нужно в любой ситуации спрашивать «Что делать?». Благодаря бизнесу, который платит налоги, создает рабочие места и инновации, — мы существуем и развиваемся».
До слова, навіть сам Гарант Конституції України 2 вересня 2020 року під час візиту до Харківської області гучно переконував українців: «Ми повинні допомагати бізнесу там, де це потрібно. А це означає, що держава має бути опорою по всій Україні»
Приватне деревообробне підприємство ТОВ «Верба-ВВ», на превеликий жаль, стало рекордсменом у Волинській області щодо кількості позапланових податкових перевірок (фото відповідних наказів про перевірки – додаються)
– заявив він
Тоді журналісти ІА «Конкурент» звернулися за коментарем у головне управління ДПС у Волинській області. Податківці сказали, що для з’ясування всіх обставин їм потрібен час. Зрештою, у вівторок, 29 вересня, на редакційну пошту надійшло пояснення дій ДПС стосовно згаданого підприємства.
Усі перевірки ТОВ «Верба–ВВ» з питань обґрунтованості заявлених до відшкодування з державного бюджету сум ПДВ призначені відповідно до п. п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України
– наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області
За словами податківців, така увага викликана показниками господарської діяльності ТОВ, що упродовж 2019 – першого півріччя 2020 року «Верба–ВВ» стабільно звітується винятково про збиткову діяльність.
Динаміка сплати податків свідчить про значне зменшення сплати ТОВ податку на прибуток. Водночас ТОВ із середньою зарплатою 4 тисячі гривень (на Волині середня зарплата підприємств лісової галузі – 9,5 тисячі гривень) протягом 2018 – 2020 років експортовано власну продукцію нерезидентам Італії, Бельгії, Данії, Нідерландів, Іспанії, Туреччини, Польщі тощо, що у загальному обсязі поставок займає 94,4 відсотка.
Таке успішне на зовнішніх ринках підприємство має належне кадрове забезпечення та достатні виробничі потужності. Втім, залучає до надання послуг чимало підприємців-фізичних осіб, формуючи мільйонні витрати
– пишуть податківці
Аналіз, який вони провели, свідчить, що підприємство формує податковий кредит та витрати, в тому числі по операціях із отримання послуг у фізичних осіб-підприємців, які за даними ІТС «Податковий блок», звітності форми 1-ДФ та ЄРПН здебільшого не забезпечені для здійснення господарської діяльності достатньою кількістю трудових ресурсів та не мають необхідних виробничих потужностей.
Враховуючи ймовірні ризики мінімізації сплати податків та результати аналізу розбіжностей у податковій звітності «Верба-ВВ», а також низку порушень податкового законодавства, що встановлені в ході попередніх документальних позапланових та планової перевірок, із 21.09.2020 року розпочато документальну виїзну перевірку ТзОВ «Верба-ВВ» по декларації з ПДВ за липень 2020 року терміном 10 робочих днів. Таким чином, Головне управління ДПС у Волинській області не демонструє жодної вибірковості чи упередженості при призначенні документальних перевірок ТОВ «Верба-ВВ»
– ідеться в заяві
Коментарі