Масштабні обшуки на фірмі з Ковельщини закінчилися пшиком

02.06.2021 12:05

Близько 70 співробітників різних правоохоронних органів, які отримують зарплату за рахунок сплати податків, до 20 працівників Державної лісової охорони із залученням Державної екологічної інспекції протягом 48 годин шукали докази незаконної, на думку ініціаторів обшуку, діяльності приватного деревообробного підприємства «Верба-ВВ».

Про надзвичайність спецоперації, яка розпочалась у передпасхальний Чистий четвер і тривала дві доби, свідчить той факт, що для виявлення на території підприємства та прилеглих земельних ділянках, вилучення деревини слідчі Головного управління поліції у Волинській області разом з управлінням стратегічних розслідувань здійснювали обшук за підтримки бійців підрозділу Корпусу оперативно-раптової дії Національної поліції (КОРД).

Вочевидь, за задумом постановників акції, присутність КОРДу, «заточеного» для вирішення надзвичайних ситуацій, рівень яких є настільки високим і складним, що може перевищити пересічні можливості сил оперативного реагування чи оперативно-розшукових підрозділів, мала на меті не лише морально подавити присутніх на підприємстві працівників та його менеджмент, а й сформувати правильну «картинку» для поширення поліційною прес-службою?

Маючи могутні завдання та функції, як-то здійснення спеціальних операцій із захоплення небезпечних злочинців, звільнення заручників та участь в антитерористичних операціях, КОРД увесь цей час козиряв сучасною бойовою зброєю та амуніцією не на передовій АТО/ООС, а посеред цілком мирного цивільного виробництва.

У результаті правоохоронці вилучили близько 40 метрів кубічних необлікованої деревини породи сосна та близько 70 кубометрів пиломатеріалів

– браво відрапортував Сектор комунікації поліції Волинської області

Поліція зазначила, що метою досудового розслідування є доведення факту незаконної порубки або незаконного перевезення, зберігання, збуту лісу, що спричинило тяжкі наслідки, санкція за які, згідно частини четвертої статті 246 Кримінального кодексу України, передбачає від п’яти до семи років позбавлення волі. 

Утім, допоки справа з арешту деревини та виготовлених з неї матеріалів перебувала на розгляді судових інстанцій «наїзди» на товариство «Верба-ВВ» лише посилювалися.

Лісопереробник з Ковеля Олександр Місюра, інформуючи Офіс Президента Володимира Зеленського та Раду національної безпеки і оборони України, заявив:

Тиждень роботи розпочався з тривожних позапланових 3-ох перевірок! Співпадіння? Навряд чи…

Понеділок, 24.05.2021 року, ТОВ «Верба-ВВ» вкотре атакували, певне, 10-ою перевіркою Державна екологічна інспекція України (Державна екологічна інспекція у Волинській області) за заявою неіснуючої фізичної особи начебто про порушення. Які? Не зрозуміло.

А сьогодні, 25.05.2021 року, з перевіркою ТОВ «Верба-ВВ» атакували Державна служба України з питань праці (Державна служба України з питань праці, Управління Держпраці у Волинській області), знову ж таки, за скаргою вигаданої фізичної особи, якої не існує в природі!

Завтра, 26.05.2021 – Державна податкова служба України (ДПС у Волинській області) намірилися атакувати знову, певне, теж в 5-ий раз ТОВ «Верба-ВВ» для перевірки… заради перевірки! Перевірки… перевірки… перевірки!

Виглядає так, що ці перевірки і регулярні візити силовиків і контролюючих інстанцій швидше покликані створити організаційні, виробничі, технічні, матеріальні перешкоди бізнесу, ніж просто забезпечити стандартну функцію нагляду чи контролю зі сторони держави

За словами Олександра Місюри, він спільно з ТОВ «Верба-ВВ» послідовно опонує сформованій впродовж останніх десятиліть Системі, виступає за результативні реформи лісового господарства: за відкритий та прозорий ринок деревини і пиломатеріалів з однаковими правилами для всіх учасників; проти неефективної державної переробки лісу державними підприємствами, які вдаються до «давальницьких» послуг і, таким чином, «вимивають» мільйонні прибутки; проти тіньового, поза електронними аукціонами на державних торговельних системах, обігу деревини та за якісну кадрову реформу галузі з метою усунення вражених корупцією лісівників, які, замовляючи різні перевірки і слідчі дії щодо ТОВ «Верба-ВВ», «граються з вогнем».

Ні, це не держоргани зійшли з ума і «кошмарять» приватне деревообробне підприємство! Регулярні атаки, скарги, обшуки, арешти майна підприємства – це конкретний напад корумпованих чиновників лісової галузі, які від масштабних багатомільярдних «схем» дербану лісів, напевне, втратили почуття міри і адекватності, чи як це оцінювати? Бізнес підло і підступно атакують з різних сторін, а з іншої сторони – закликають до інтелігентних дискусій і розмов! І є приховані «режисери» силового «тиску»…

– переконаний «несистемний» ковельчанин

Яким же виявився результат цієї чи не наймасштабнішої акції волинських силовиків, сумарною чисельністю – близько роти особового складу?

Перший «цвях» у намагання слідства арештувати вилучене під час обшуку майно «забив» Луцький міськрайонний суд:

Не підлягає арешту, у зв’язку з недоведенням прокурором та слідчим відповідності критеріям речового доказу, наступне майно, яке не ідентифіковане органом досудового розслідування як таке, що було об’єктом кримінально-протиправних дій

Це встановив слідчий суддя Ігор Ясельський при розгляді клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Волинській області Надії Желєзної-Бондарук про арешт майна, вилучивши з переліку відібраної у ТОВ «Верба-ВВ» поліцаями деревини понад сотню соснових колод.

Остаточно поставив «хрест» на практичних результатах розтиражованих амбітних «масок-шоу» силовиків Волинський апеляційний суд у складі колегії під головуванням судді Петра Борсука, суддів Олега Клока та Віталія Денісова.

Ні слідчим, ні прокурором не доведено накладення арешту на пиломатеріал брус, як заходу забезпечення у кримінальному провадженні щодо незаконної порубки лісу.

З урахуванням викладеного, колегія суддів підстав для арешту пиломатеріалу брус та лісоматеріалу колоди породи сосна з наявними на них бирками (чіпами) «1793» з унікальними індивідуальними номерами, згідно з базою Державного агентства лісових ресурсів України, які є необхідними при перевезенні та збуті деревини, не вбачає.

Ухвалу слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21 травня 2021 року про накладення арешту на пиломатеріал брус та лісоматеріал колоди породи сосна з наявними на них бирками… в кількості 20 штук – скасувати, в задоволенні клопотання слідчої СУ ГУНП у Волинській області Желєзної-Бондарук Н.О. в цій частині – відмовити

– йдеться в ухвалі суду

«Гора родила мишу!» – саме так можна охарактеризувати потуги волинських поліцаїв, «апетити» яких з відрапортованих величезних кучугур понад сотні кубічних метрів деревини та пиломатеріалів звелися лише до дюжини чипованих колодок сосни.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *