У Ковелі спинили лісовоза із сумнівною деревиною

03.03.2021 13:35

При в’їзді у Ковель екіпаж Патрульної поліції зупинив вантажівку, ущерть заповнену добротним лісом-кругляком.

Про випадок широкому загалу читачів публічно повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці свідок інциденту Олександр Місюра. Це сталося неподалік виробничої бази ТОВ «Бренвель» на вулиці Грушевського, 118, серед видів діяльності якого значиться як «лісозаготівлі», так і «лісопильне та стругальне виробництво». Ймовірно, усі ці «куби» лісу прямували до місця його переробки?

Звертаючись до Національної поліції України та Поліції Волинської області, чоловік просить з’ясувати: чому відкрито перевозять ліс інших розмірів, іншого класу якості тощо, ніж ті, які вказані в товаро-транспортних накладних?

Не оминув увагою Олександр Місюра ні Офіс Генерального прокурора з його структурним підрозділом – Волинською обласною прокуратурою, ані МВС України.

З’ясуйте, будь ласка, чому правоохоронці у співпраці з Державною лісовою охороною «кошмарять» лісопереробників, які вимагають реформ лісової сфери і «закривають» очі на лісовози та ліс, який прямує на державну переробку!? На жаль, фірми, з яким «співпрацює» Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства та лісгоспи можуть як завгодно, скільки завгодно і коли завгодно порушувати закони на Волині?!

– задає він резонне запитання

Олександр Місюра наводить приклад, як прямо в місті Ковелі зранку лісовоз з деревиною з завищеними розмірами та вищим класом якості (ніж та, яка вказана в ТТН) прямує на державну переробку! Однак, ніхто цим не переймається. Чому?! За його словами, десятки правоохоронців задіяні в тому, щоб заміряти один лишній сантиметр різниці в довжині деревини на лісовозах, які прямують до ТОВ «Верба-ВВ», а 15-20 см похибок у довжині (припуски) лісу, який прямує до державної переробки не бачать?! Тому він просить для об’єктивного встановлення якості, розмірів деревини, яка транспортується дорогами залучати Торгово-промислову палату України, а не Держлісохорону, яка є зацікавленою стороною і Державне агентство лісових ресурсів України контролює її діяльність.

Шановні, як діяти в цій ситуації приватному бізнесу? Будь ласка, припиніть знущання державних службовців лісової сфери над бізнесом, розберіться в ситуації, вивчіть питання так званої державної переробки лісу, яка містить ознаки «схем», з’ясуйте, чи виправдана критика проведення таємних аукціонів, де в «ручному» режимі за заниженими цінами «дерибанять» «своїм» ліс! Мільярдні втрати – невже не привід невідкладно навести лад в лісовій галузі

Припиніть негайно «ручний» дерибан лісів, неефективну державну переробку лісу та дайте поштовх до створення цивілізованого, відкритого ринку деревини з однаковими правилами для всіх! Ми, лісопереробники, вимагаємо рівних умов ведення бізнесу для всіх та припинення тотальної корупції, яка знищує економіку

– звертається Олександр Місюра

Звернення адресоване до Президента України Володимира Зеленського, глави Офісу Президента Андрія Єрмака, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Генерального прокурора Ірини Венедіктової та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.