«Темні» схеми деревопереробних фірм приносять мільйони

24.01.2021 о 15:00 · 3 хв читання

Про експорт з Ковельщини переробленої деревини на світовий ринок, скільки коштує крадений ліс без документів – ці та інші питання обговорює Олександр Громов у своєму розслідуванні, яке з’явилося на популярному відеохостингу YouTube.

Серед тих, про кого йде мова – рідні брати Олександр Місюра та Володимир Місюра, їхній дядько – колишній заступник начальника управління СБУ по Волинській області Віктор Уніга, його син – депутат Ковельської міської ради від «Слуги народу», голова депутатської бюджетної комісії Олег Уніга, підприємці Катерина Смітюх та Юрій Гузар, керівниця ТОВ «Верба-ВВ» Тетяна Полячук, ТОВ «Форест-ОВ» (с. Любитів Ковельського району, власники – брати Місюри), ТОВ «МВВ Трейд» (с. Лапні Ковельського району, керівник – Володимир Місюра), ТОВ «Агропромтехцентр» (м. Ковель, власники – депутат Ковельської міської ради від Аграрної партії, голова депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин та ін. Павло Семенюк, Ганна Семенюк, Оксана Попіка та Олександр Семенюк), ТОВ «Притані» (с. Скулин Ковельського району, власник – Павло Семенюк), ТОВ «Редрок» (с. Качин Камінь-Каширського району, власники – Ганна Семенюк та Оксана Попіка, керівник – Олена Харковець), Волинський військовий лісгосп, а також фірма-«прокладка» з Грузії «Fungi Trade LLC», компанії «CHEP», «SACCHI», «A.F. Pallet Societa Cooperativa», «Toscana Pallets», «Sequoia Holz GmbН» (директор – лучанин Володимир Ільюк), «Art impex LTD» (власник – ковельчанин Дмитро Алексєєв), «Lion Alliance European LTD» (власник – львів’янин Віктор Голоядов).

Розкриваємо одну зі схем, яку організували лідери ринку виробництва і експорту піддонів за кордон, позиціонуючи себе борцями за чесний і прозорий ринок деревопереробки!

– заявляє Олександр Громов

Олександр Місюра / ГромоГласно
Володимир Місюра / ГромоГласно
Віктор Уніга / ГромоГласно
Тетяна Полячук / ГромоГласно
Володимир Ільюк / ГромоГласно

За словами Олександра Громова, він відправляє звернення з проханням вникнути та розібратись в порушеному питанні до таких міжнародних організацій як FSC, NEPCon, Європейська асоціація виробників піддонів EPAL, до уряду Європейського Союзу, до ключових компаній споживачів.

Цікаво дізнатися, чи дійсно вони готові відстоювати принцип прозорості, доброчесності в деревопереробної галузі, або це всього лише порожні декларації. Ну і звичайно українські правоохоронці та профільні державні органи повинні, врешті-решт, навести порядок і прийняти нашу ініціативу про введення сертифікації легальності походження будь-якої продукції з деревини без таких винятків, як піддони, фанера, шпон, дубова ламель та інше. Щоб остаточно усунути будь-яку можливість експортувати продукцію з незаконної сировини. Ліс не повинен бути приватизований, переданий в концесію або оренду! Лісове господарство не може бути збитковим і має стати пріоритетною галуззю економіки України! Лісова галузь повинна управлятися ефективними менеджерами, а не баригами в лісових мундирах!

– говорить Олександр Громов
Фото: ГромоГласно
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. Замовна стаття. Громов активіст в лапках (бізнес активіст) і вимагав гроші на Житомирщині що б не чіпати лісгоспи, за що був там затриманий.

    1. Ми – незалежне інтернет-видання. Ця стаття є всього лише передруком відеоматеріалу, який розміщений на Ютуб-каналі Олександра Громова. З огляду на значний резонанс цього розслідування, ви, як і решта його фігурантів, можете направити свої заперечення та бачення проблеми до нашої редакції: [email protected]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X