Лікарі у Ковелі врятували молодій жінці нирку

10.03.2021 15:33
Фото ілюстративне

Завдяки вчасному і успішному стентуванню артерії ковельські лікарі зберегли нирку пацієнтці, яка у майбутньому потребувала б гемодіалізу.

Про це повідомляє Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

Молода жінка звернулась до лікарів Ковельського МТМО зі скаргами на підвищений артеріальний тиск (220/130) та постійні болі в попереку. При обстеженні на комп’ютерному томографі виявили гіпоплазію правої нирки та стеноз (звуження) лівої ниркової артерії. Ангіографія засвідчила, що ліва артерія має оклюзію 99%. Тобто, судина забезпечує лише 1% прохідності крові до нирки.

З таким діагнозом людина стає потенційним пацієнтом на гемодіаліз та в майбутньому потребуватиме трансплантації нирки.

Аби відновити функцію життєво важливого органу та врятувати молоду жінку від ймовірної інвалідності, інтервенційними хірургами на чолі із завідуючим відділенням Олександром Голубом було проведено стентування артерії.

Операція пройшло успішно. Уже наступного дня у хворої значно знизився тиск і становив 140/90. Пацієнтку через день виписали додому.

Фото Ковельського МТМО

Будьте уважні до свого здоров’я і не зволікайте зі зверненням до фахівців! Втрата дорогоцінного часу може коштувати вам здоров’я та навіть життя.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.