Судинні хірурги у Ковелі врятували хворому ноги

15.03.2021 18:00
Фото ілюстративне

У Ковельському МТМО судинними хірургами відділення інтервенційної радіології на чолі з Олександром Голубом успішно проведено складну операцію 79-річному чоловіку, який міг втратити обидві ноги.

Про це повідомляє міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

Порушення прохідності артерій нижніх кінцівок відновлено завдяки сучасному високотехнологічному методу лікування судинної патології – балонній ангіопластиці.

Хворий звернувся зі скаргами на нестерпні болі в нозі та неможливість вільно пересуватися. Після проведення ангіографії встановлено діагноз: атеросклероз обох нижніх кінцівок, оклюзія задньої великогомілкової артерії справа, хронічна артеріальна недостатність (ІІІ справа, ІІ а зліва).

Щоб повернути судинам колишню форму та нормалізувати рух крові у кінцівках, лікарі застосували балонну ангіопластику (роздування) ЗВГА. Її сутність полягає в розширенні звуженої або закупореної ділянки артерії за допомогою спеціального балона, проведеного по тонкому провіднику. Операція виконана через невеликий прокол (пункцію) артерії з доступом до 3 мм через шкіру стегна.

Хворий відчув покращення зразу після процедури.

Медики радять: якщо ви відчуваєте болі у ногах при ходьбі, не зволікайте зі зверненнями до лікарів. Пам’ятайте: погіршення кровопостачання у кінцівках створює потенційну загрозу їх життєздатності.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.