Лісу не було, а мільйони гривень «пішли»: волинських підприємців судять за «відмивання» грошей

За версією правоохоронців, підприємці з Волині «відмивали» гроші, отримані в злочинний спосіб. Вони нібито перевозили пиломатеріали.
Деревообробне підприємство на Ковельщині експортувало за кордон піддони та іншу лісопродукцію. Отримувало за це гроші, а от далі укладало договори з ФОПами, мовляв, купує в них соснові дошки. За словами слідчих, жодні дошки підприємці на фірму не поставляли, а гроші за це отримували. В історії фігурують мільйонні суми, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».
Світлана мала передати у власність ТОВ «Верба-ВВ» обрізний пиломатеріал, а товариство мало оплатити його вартість. У той же час у період з 20 квітня до 12 травня 2021 року невстановлена досудовим розслідуванням особа з числа працівників ТОВ «Верба-ВВ» створила 21 товарно-транспортну накладну, відповідно до якої Світлана нібито поставила ТОВ «Верба-ВВ» обрізний пиломатеріал породи сосна, яку в подальшому особисто підписала та завірила своєю печаткою фізичної особи-підприємця. Зазначена інформація в цій 21 товарно-транспортній накладній не відповідає дійсності, оскільки зазначені в них факти перевезень пиломатеріалів від села Тоболи до території, де здійснює свою діяльність ТОВ «Верба-ВВ», не здійснювалися
– інформував прокурор Ілля Марценюк
ФОПам на рахунки надходили гроші. Підприємці згодом знімали готівку. Загалом нібито понад 16 мільйонів гривень.

Прокурор зачитав докази, які вдалося зібрати.
Упродовж 2021 року лісодеревини не купували. Не видавалися дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію, застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. В час здійснення ними підприємницької діяльності зафіксовані незначні обсяги споживання електричної енергії. Водій Бондар у дні, які зазначені в товарно-транспортних накладних, не покидав межі Ковельського району, а 16 січня та 22 лютого 2021 року фіксувався в Камінь-Каширському та Луцькому районах, однак не в межах маршруту, згідно з відомостями, які були зазначені в товарно-транспортних накладних. Водій Грищук у дні, які були зазначені в товарно-транспортних накладних, не покидав межі Ковельського району
– каже він
Усі фігуранти заперечують і «відмивання» грошей, і підробку документів. Тодішня виконувачка обов’язків керівниці підприємства Наталія зауважила, що було понад 20 перевірок, які нібито довели відсутність будь-яких схем.
Укладала договори з присутніми тут ФОПами. Особисто цих ФОПів я не знала, вперше їх побачила в залі суду. Починаючи з 2021 року, на ТОВ «Верба-ВВ» неодноразово проводилися обшуки, здійснювалися податкові перевірки у зв’язку з тим, що ТОВ «Верба-ВВ» є експортером, ми заявляли до бюджетного відшкодування ПДВ
– сказала вона
Староста села в суді вступилася за підсудних земляків-пилорамників.

Староста села Старі Червища Балик вказала суду важливу інформацію стосовно покійного підприємця Величка. Мав пилораму, дійсно займався підприємницькою діяльністю і платив податки в місцевий бюджет. Він є одним із контрагентів у рамках обвинувального акту. Цей свідок не заперечила ту обставину, що інші підприємці займалися підприємницькою діяльністю в селі. Вона ствердила суду, що фактично в селі таких підприємців є близько десятка. Всі вони займаються тим, що або розпилюють дошку, або продають готову
– інформував захисник Максим Мохнюк
Не визнаю своєї вини. Вдома є пилорама. Ми з татом займалися раніше. Він і зараз ще, здається, займається
– сказав обвинувачений Борис
Підприємці запевнили, що перевезення не були фіктивними, мовляв, є видаткові накладні. Захисник зауважив, що правоохоронці нібито приховали докази, які виправдовують їх, наприклад, первинні бухгалтерські документи. Мовляв, ФОПи працювали й з іншими підприємствами.

Про це було достовірно відомо органу досудового розслідування. Такі докази були і вони вилучалися на підставі ухвали суду. Виникає незрозуміла ситуація. Обвинувачені зазначені як такі, що не займалися підприємницькою діяльністю. Обвинувачення відносно інших юридичних осіб, з якими вони продавали товар, немає. Як так виходить?
– прокоментував захисник Ярослав Косендюк
Чому ж автомобілі, якими перевозили на підприємство куплені дошки, ніде на дорогах у вказані дні не фіксували?
В інші дні ці транспортні засоби їздили, рухалися і фіксувалися. Конкретно в ті дні, які зазначені в товаро-транспортних накладних, їх немає
– наголосив прокурор Ілля Марценюк
Чому телефони водіїв у дні перевезень не покидали межі району? Ті пояснювали, що, мовляв, брали з собою інший телефон. За ким правда в цій історії, ще невідомо. Вирок суд оголосить після останнього слова обвинувачених. Прокурор просить по шість років ув’язнення і ліквідувати підприємство.
Більше про










Коментарі
Залишити відповідь

Що не поділились???
Як на мій погляд, якщо і робилися на бумазі перевезення, які не співпадають з видатковими накладними, то навіщо це робилося? З логічної точки зору випливає, що для виготовлення піддонів мають бути якісь матеріали. Продукція була, а документів на сировину, з якої її виготовили, по об’ємах не було, чи не вистачало. Але ж продукцію з чогось виготовили. Отут, на мій погдяд, і є питання, а де ж вони взяли ці матеріали? З незаконних порубок? Купили у злодіїв? А то виходить, що судять за підробку документів, а навіщо це все було, незрозуміло. Податки хотіли занизити, скубка краденого? Навіщо це все робилося?
Шановний, ви коли купуєте ручку в магазині, ви цікавитесь звідки на цю ручку взяли пластмасу??? Так і тут коли ти купуєш , заготовку, а не ліс кругляк то питання де взяв фоп деревину підприємства не ставлять. Є органи які цим займаються. А тут найбільш вірогідно , що не хочуть ділитися.
Адвокат підчеркнув цікавий момент, ці фопи працювали з іншими великими фірмами, то їм вони продавали продавали заготовку з легальної деревини, а от саме ”вербі” продавали з краденої , то як так виходить???
На угоду з прокурорами…,
Мабуть багато хочуть, йде торг.