Молоді таланти: гордість родини та Ковельського краю

13.02.2022 19:11
Ярина Солоненко / Джерело: Вісті Ковельщини

Як відомо, нині триває шоу «Голос країни». У ньому нещодавно взяла участь ковельчанка Ярина Солоненко, коли­шня учениця школи №1 (нині – ліцей №1).

…Одного весняного, над­звичайно сонячного ранку, коли всі дерева стояли в білому пишному вбранні, Ярина із бабусею Надією вирішили побувати на своїй дачі. П’ятирічна Яринка із захватом вдивлялася у цю красу, а бабуся полола гря­дки, – пише у газеті «Вісті Ковельщини» Заслужений працівник культури України Валентина Повх із села Білин.

Весняний день рік годує. Отож, крім них, було ще багато людей на своїх грядках. Маленька дівчинка швидко залізла на розлогу яблуню і зручно вмостилася серед пахучих квітів. Раптом бабуся й сусіди почули гарний, дзвінкий дитячий голосок, який лився серед мальовничої краси. Всі погляд звели на дівчинку на яблуні, яка співала, а бабуся здивовано запитала:

Це ти, Яринко, так співаєш?

Коли пішла вона до школи, то батькам порекомендували віддати її в Ковельську школу мистецтв. Зі своїми батьками Ярина обрала інструмент – бандуру. А гри на цьому інструменті її навчала прекрасний педагог Надія Федорівна Балака.

Найактивнішу участь брала Яри­на у заходах ра­йону та міста. Була переможницею конкурсу «Срібні дзвіночки». В 2014 році міський го­лова вручив їй Подяку. Також має грамоти і дип­ломи.

Джерело: Вісті Ковельщини

Закінчивши школу мистецтв, успішно склала екзамени і всту­пила на навчання до Луцького ко­леджу імені Стравінського – по класу «Бандура». Незмінним чудо­вим вчителем її була талановита бандуристка Іри­на Дмитрівна Дмитрук.

Ярина активно розпочала свою творчу діяльність, скрізь встигала. Брала активну участь у різних концертах, конкурсах, фес­тивалях, виборювала при­зові місця. Чотири роки була солісткою капели банду­ристів «Срібні струни Во­лині».

Побувала на фестивалях народного мистецтва. У Чехії представляла Україну.

В 2018-2019 роках наго­роджена дипломами як переможець Всеукраїнського конкурсу-огляду за програмою «Нові імена України», – за високий мис­тецький хист та виконавчу майстерність. Відзначена дипломами І і II ступенів на 23-му і 24-му Всеук­раїнському конкурсі гри на народних інструментах «Про­весінь» (український фонд культури, голова Борис Олій­ник, м. Кіровоград).

Коледж закін­чила з «відзнакою» і відразу поступила в Київську консерваторію, клас – «Бандура». В даний час вона є студен­ткою III курсу цього закладу. В Києві працює у магазині одягу.

Ярина Солоненко / Джерело: Вісті Ковельщини

Талановита дів­чина пише слова пісень і покладає їх на музику, а тоді виконує («У полоні літа», «Тільки твоя», «Забери», «Час», «Скажи мені правду», «Будь мені птахом», «Слова», «Світ»). Має надію, що колись це буде альбом.

Не так давно Ярина давала інтерв’ю на телеканалі «Аверс». На відборі до теле­шоу «Голос країни», потрапила у сотню найсильніших. Ста­ранно готувалася до виступу, і 23 січня ми її побачили на сцені. Більше ста тисяч коментарів надійшло після виступу, в яких люди дуже гарно відгукуються про її спів.

Публікація за темою: Ковельчанка виступила на популярному пісенному телешоу «Голос країни»

Ярина Солоненко

Гени музичного обда­рування виявилися у тре­тьому поколінні від прадіда Івана Степановича Бойчука, який був надзвичайно тала­новитим. Грав на скрипці, баяні, піаніно, мав гарний голос. Працював у Тойкутській школі вчителем історії, але завжди керував учнівським хором. У школі навчав учнів гри на му­зичних інструментах.

Ця здібна дівчина і надалі буде займатися своєю улюб­леною справою, – писати, співати і грати, добиватися успіхів у мистецтві. У цьому її підтримують мама, тато, брат і уся родина. Донька пишається своїм батьком, який захищав нашу Україну на Сході. Пишається дідусем і бабусею Надією, яка завжди привітно її зустрічає і про­воджає пухкими пирогами та різними смаколиками.

Щасти тобі, Яринко!

Валентина ПОВХ,

Заслужений працівник культури України.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *