На Ковельщині хочуть встановити пам’ятну дошку радянському диверсанту

06.09.2020 о 15:20 · 2 хв читання
Олександр Сидорчук

На сесії Ковельська районна рада підтримала запит депутата від Радикальної партії Олега Ляшка Миколи Чуля щодо встановлення пам’ятної дошки радянському розвіднику та диверсанту Олександру Сидорчуку.

Як повідомляється на сайті представницького органу району, голова Ковельської районної ради Андрій Броїло уже мав зустріч з головою ветеранської організації Ковельщини Валентиною Січкар, під час якої і було обговорено вищезазначене питання.

Олександр Сидорчук народився в 1913 році у селі Радошин теперішнього Ковельського району у сім’ї залізничника. У двадцятих роках їх сім’я переїхала до Києва, де він закінчив «семирічку», потім трудився котельником на заводі «Більшовик». У 1932-1936 роках проходив дійсну строкову службу в першій морській бригаді Тихоокеанського флоту Червоної армії. Після демобілізації повернувся до Києва, влаштувався завгоспом музею російського мистецтва. З 1938 року працював в органах НКВС.

У 1942-1943 роках входив до складу розвідувально-диверсійної групи «Маршрутники», яка діяла у Миколаєві. Ця група здійснила низку великих диверсійних акцій. Олександр Сидорчук був основним і найбільш результативним підривником. Він загинув 5 листопада 1942 року при виконанні чергового диверсійного завдання.

Двадцять років поспіль тодішнє керівництво Миколаївського обласного комітету Компартії України виходило до вищих інстанцій СРСР з пропозицією про присвоєння Олександру Сидорчуку звання Героя Радянського Союзу посмертно, однак вона залишилася нереалізованою.

Упродовж 2014-2015 років Волинська обласна організація ветеранів України зверталася до керівництва облдержадміністрації, Служби зовнішньої розвідки та Служби безпеки України з проханням вийти з відповідним поданням до Президента України щодо присвоєння О. П. Сидорчуку звання Героя України посмертно, проте належної підтримки ми не отримали

– заявляв покійний нині генерал-майор КДБ-СБУ у відставці Олександр Булавін

Ілюстрації Вікіпедії

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X