На модернізацію житлового фонду Ковеля передбачили 2 млн грн

27.01.2021 10:14
Фото ілюстративне

Проєкт програми фінансової підтримки житлового фонду Ковельської міської територіальної громади на 2021-2024 роки керівникам ОСББ та ЖБК представив перший заступник міського голови Тарас Яковлев.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

Переважна більшість багатоповерхівок у місті здані в експлуатацію в 70−80-х роках минулого століття. Вони потребують капітального ремонту чи реставрації фасадів, термомодернізації.

Тарас Яковлев зауважив, що програма спрямована, аби стимулювати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Сьогодні для них є надзвичайно актуальним впровадження енергозберігаючих заходів. Міська влада пропонує прозорий механізм зниження фінансового навантаження на власників житла, ОСББ і ЖБК.

Передбачається наступні варіанти підтримки:

  1. Відшкодування частини суми кредитів у розмірі 30% від загальної вартості виконаних за проєктом робіт;
  2. Отримання безвідсоткової позики (поворотної фінансової допомоги) у Револьверному Фонді Міст Асоціації «Енергоефективні міста України»;
  3. Відшкодування частини відсоткових у розмірі 20% ставки річних.

Міська влада таким чином хоче заохотити людей до участі в проєктах, що стосуються термомодернізації, підвищення комфорту, естетичного вигляду житлових будинків, заміни внутрішніх мереж

– сказав Тарас Яковлев
Фото Ковельської міської ради

У місцевому бюджеті на впровадження Програми уже передбачено 2 мільйони гривень. Крім того, на лютневу сесію готується проєкт рішення щодо участі Ковеля у Револьверному Фонді Міст Асоціації «Енергоефективні міста України».

Керівників ОСББ та ЖБК ознайомили з алгоритмом використання коштів, поінформували, яким чином можна стати учасником програми. Для них з цих питань найближчим часом буде ще й організоване навчання.

Також на зустрічі було створено Раду голів ОСББ, яку очолив депутат Волинської обласної ради Сергій Кошарук.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.