Начальник водоканалу знову судиться з владою за премію

23.08.2020 о 16:26 · 4 хв читання

Протягом нинішнього року це вже другий судовий позов керівника «Ковельводоканалу» до свого роботодавця.

Нагадаємо, Ковельський міський голова Олег Кіндер не погодив преміювання начальника управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» Юрія Рибачка за підсумками роботи за IV квартал 2019 року та за 2019 рік. Останній обурився та подав на роботодавця до суду і виграв справу.

Міськрайонний суд під головуванням судді Ірини Логвинюк зобов’язав міську раду повторно вирішити питання погодження преміювання Юрія Рибачка у суворій відповідності з умовами контракту від 16 травня 2013 року, який був укладений між Олегом Кіндером та Юрієм Рибачком, із послідуючими змінами та доповненнями до нього, що були чинними за станом на 1 січня 2020 року.

Суддя також вирішила стягнути з міської ради в дохід держави 840 грн. 80 коп. судового збору, а також на користь позивача 6 тисяч гривень судових витрат на професійну правничу допомогу. Начальник водоканалу ще просив стягнути з міської ради 10 тисяч гривень моральної шкоди, але під час судового засідання адвокат заявила клопотання від свого підзахисного про відмову від цього відшкодування.

І ось 13 серпня тепер вже суддя В’ячеслав Лесик розглянув позовну заяву Юрія Рибачка до Ковельської міської ради про погодження виплати премії. У судове засідання з’явився позивач. Владу представляв головний спеціаліст юридичного відділу виконавчого комітету Андрій Ваврищук.

З матеріалів справи відомо, що строк дії вищевказаного контракту – по 15 травня 2021 року. Посадовий оклад начальника «Ковельводоканалу» становить 12 557 гривень в місяць.

Як зазначає Юрій Рибачок, міська рада, в особі Олега Кіндера, необґрунтовано позбавила його премії за IV квартал 2017 року, що є порушенням трудових прав. З листа керівництва міста від 13 лютого 2018 року вбачається, що за результатами роботи за IV квартал 2017 року премія не може бути виплачена у зв’язку із неналежним виконанням посадових обов’язків.

Начальник водоканалу вказує, що умови контракту визначають вичерпний перелік підстав для позбавлення його премії, а наведені підстави, які слугували позбавленням премії, є надуманими. За результатами роботи у IV кварталі 2017 року ним не допущено порушення якості роботи, невиконання умов контракту чи порушень трудової дисципліни, на підприємстві відсутня заборгованість із виплати заробітної плати за вказаний період. За умовами контракту депреміювання його, як керівника, може здійснюватись виключно за окремим рішенням роботодавця, яке в даному випадку не приймалось. Грубе порушення міською владою його трудових прав слугувало підставою для звернення з позовом до суду.

Представник мерії в судовому засіданні позов не визнав, назвавши його безпідставним. За словами Андрія Ваврищука, підставою для непогодження премії була службова записка тодішнього начальника управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Андрія Стернічука (на даний час звільненого, – ред.) від 29 грудня 2017 року, згідно якої підприємством неефективно було використано бюджетні кошти.

Публікація за темою: Поліція розслідує розтрату «Ковельводоканалом» бюджетних коштів

«Ковельводоканалу» на 2017 рік з міського бюджету виділено кошти в сумі 4 800 000,00 грн. на реконструкцію 18 водозабірних свердловин насосної станції ІІ-го підйому на вулиці Володимира Кияна, «Південного» водозабору та НС-ІІ на вулиці Геологів, диспетчеризації водозаборів та резервуарів чистої води в місті Ковелі. Згідно довідки від 27.12.2017 р., за 12 місяців 2017 року підприємство освоїло 2 572 935,20 грн., залишок невикористаних коштів за вказаний період склав 2 227 064,80 грн., тобто більше 46% виділених коштів не залучено для виконання вказаних робіт ТОВ «Екосистеми України».

При належному плануванні робіт та своєчасному поверненні до бюджету невикористаних коштів їх можна було б спрямувати на ремонт доріг, реконструкцію вуличного освітлення, водовідведення, ліквідації наслідків підтоплень прибудинкових територій та виконання інших необхідних та важливих заходів на благо громади міста

– заявив представник мерії

Через це начальнику водоканалу і не нарахували премію за IV квартал 2017 року.

Суддя ухвалив у позові Юрія Рибачка до Ковельської міської ради про погодження виплати премії відмовити повністю, а судові витрати компенсувати за рахунок держави.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X