Новий керівник Ковельської прокуратури отримав виплату – понад пів мільйона гривень зарплати

Сьогодні в 11:57 · 4 хв читання

Новопризначений керівник Ковельської окружної прокуратури Юрій Луцик задекларував 540 477 гривень заробітної плати, яку йому виплатили 26 березня 2025 року.

Про це йдеться у повідомленні посадовця про суттєві зміни в майновому стані, яке опубліковано в Єдиному державному реєстрі декларацій.

У своїй декларації про доходи за 2024 рік Юрій Луцик вказав, що зареєстрований у місті Володимирі, хоча фактично проживає у Луцьку. 21 травня 2007 року він набув у власність квартиру (99 кв. м) у Володимирі, має у спільній сумісній власності земельну ділянку (1714 кв. м) у селі Бендюга Шептицької міської громади (колишнє місто Червоноград) Львівської області, а також з 24 січня 2018 року володіє корпоративними правами в адвокатському об’єднанні «Юрелкон» (м. Луцьк). Іншим співвласником «Юрелкону» є Коновалов Григорій Васильович.

Дружина декларанта Олена Луцик є власницею двох земельних ділянок: 1145 кв. м – у селі Мельники Шацької громади Ковельського району; 1997 кв. м – у селі Забороль Луцької громади. Також вона має у своїй власності житловий будинок (162,1 кв. м) у селі Мельники та легковий автомобіль марки «Toyota RAV4 hybrid» (2020 року випуску), яким користується її чоловік.

Фото ілюстративне

Мешкає Юрій Луцик у квартирі (79 кв. м), яка належить його сину – Максиму Луцику.

За 2024 рік він отримав 1 659 517 грн заробітної плати (в середньому в місяць – 138 293,08 грн), пенсію – 80 755 грн (6 729,58 грн), виплату від «ПриватБанку» (національний кешбек) – 1 274 грн та бонуси від «ПриватБанку» – 493 грн. Задекларував готівкові кошти: 47 000 доларів США, 400 000 грн. Має кошти у «ПриватБанку»: 111 500 грн, 2001 дол. США. Фінансових зобов’язань не має.

Керівником Ковельської окружної прокуратури Юрій Луцик працює з березня 2025 року. До цього він керував Луцькою окружною прокуратурою. До речі, його місце в Луцьку зайняв колишній очільник прокуратури у Ковелі Юрій Новосад.

В органах прокуратури Юрій Луцик працює з 1996 року. Деякий час очолював у Волинській обласній прокуратурі відділ нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, інших заходів примусового характеру в місцях несвободи, а також пробації.

16 квітня 2015 року на сесії Волинської обласної ради було заявлено, що Володимир-Волинський міжрайонний прокурор Юрій Луцик під час Революції Гідності заводив кримінальні справи на активістів. Депутати обурені цим і просили його люструвати, – повідомляли «Волинські новини».

У Володимирі-Волинському є посадові особи, щодо яких не проведено люстраційних перевірок. Юрій Луцик – один з небагатьох лишився після Революції Гідності. Громадські активісти кажуть, що він був причетний до переслідувань євромайданівців. Зокрема відкривав кримінальне провадження про незаконне захоплення влади. Цей правоохоронець допитував опозиційних депутатів по 8 годин. Й усе це тривало, ці тиски й переслідування доти, допоки не завершилася Революція

– заявив депутат обласної ради Святослав Боруцький

У травні 2015 року новий прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак у Володимирі-Волинському вислухав місцевих активістів, які звернулися до нього з приводу перебування на посаді міжрайонного прокурора Юрія Луцика. На їх думку, людина, яка протистояла Майдану, не має права обіймати таку посаду. На підтвердження своїх слів активісти навели деякі факти, – інформували «Волинські новини».

Так, 25 листопада 2013 року міжрайонний прокурор звернувся з позовом до Володимир-Волинської міської ради щодо скасування рішення №29/2 «Про встановлення європейської символіки на території, прилеглій до міської ради». Тоді біля будівлі міської ради висів прапор Євросоюзу.

Згодом прокурор Юрій Луцик ініціював визнання протиправними дій Володимир-Волинської районної ради та скасування її рішень, які вона прийняла з ініціативи Майдану та прогресивної частини депутатів районної ради.

В січні 2014 року Володимир-Волинська райрада висловила недовіру голові місцевої райдержадміністрації, регіоналу Валентину Скубі та зняла з посади голову райради – теж регіонала – Степана Слащука. Новообраному керівництву районної ради, зокрема голові Андрію Оніщуку та його заступнику Павлу Карпюку інкримінували статтю за захоплення влади.

Міжрайонний прокурор прийшов на сесію і залякував депутатів районної ради, погрожуючи тим, що вони будуть відповідати за свої вчинки

– – розповідала Ганна Фурман

Активісти також розповіли обласному прокурору, що Юрій Луцик купив ще одну квартиру, яка була поруч зі службовою, збільшив житлову площу тієї, в якій жив, і приватизував її…

Хай там що, а 19 березня 2021 року керівник Волинської обласної прокуратури Віктор Тимчук представив колективу новоствореної Луцької окружної прокуратури її керівника – Юрія Луцика, який вже у 2025 році, як писалося вище, очолив окружну прокуратуру в Ковелі.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. А чому цього ждуна понизили з Луцької окружної прокуратури до Ковельської?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X